Medyumlar Ne İş Yapar

Medyumlar ne iş yapar? Medyumların yaptıkları işlemler farklımıdır? Yıllardır varlıklarını sürdüren medyumların elbette farklı görevleri


Farklı çeşit medyumların olduğunu biliyoruz. Peki medyumlar ne iş yapar? Medyumların yaptıkları işlemler farklımıdır? Yıllardır varlıklarını sürdüren medyumların elbette farklı görevleri olduğu düşünülmekte. Bu konuya biraz açıklık getirelim.

Medyumlar ne i̇ş yapar?
Medyumlar Ne İş Yapar?

Medyumların Yaptıkları İşlemler

Medyumların yaptıkları işlemler saymak ile bitmez. Her hocanın ilmi ve bu ilme karşı bir yeterliliği vardır. Haliyle her hocanın yeterliliği farklıdır. Yani hocaların yaptıkları işlemlerin sınırı kendi bilgileri ve yetenekleri ile sınırlıdır. İşlemler esnasında kullandıkları beş farklı araç vardır. Bunlar;

  • Tılsımlar
  • İksirler
  • Vefkler
  • Büyüler
  • Muskalar

Tabiki bunlar sadece ana başlıklardır. Binlerce çeşit muska vardır. En büyük bilineni Cevşen-ül Kebir’dir. Tılsımlar yine binlerce çeşittir. Hangi eşyaya nasıl bir işlem yapıldığına göre değişmektedir. Büyüler yine aynı şekilde, kullanım amacına göre hazırlanmaktadır. Vefkler zaten her kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. İksirler yine kullanılan malzemelere göre farklı tesir şekilleri bulunmaktadır. O yüzden hepsi birer ana başlıktır.

Medyumlar ne iş yapar diye sorgulamadan önce medyumluk tarihi konusunda da bilgi edinmeniz gerekir. Eğer bu konuyu merak ediyorsanız Medyumluk Tarihi yazımı okuyabilirsiniz.

Medyumlar Ne İş Yapar?

Medyumların yaptıkları işlemler saymak ile bitmez. Her hocanın ilmi ve bu ilmin yeterliliği vardır. Her hocanın yeterliliği farklıdır. Yani hocaların yaptıkları işlemlerin sınırı hocalar ve medyumların ilim seviyesi ile ölçülebilir. Yaptıkları işlemler ulaşılmak istenen sonuca göre değişeceği için bu şekilde de ölçmek doğru olmayacaktır. En çok kullanılan beş aracı sayacak olursak tılsım, iksir, vefk*, büyü, muska diyebiliriz. Bu beş araç gerekli dua ve malzeme varyasyonları ile kişilerin amaçlarına hizmet edebilmektedirler. Bunların yanı sıra daha birçok araç vardır ancak en çok kullanılan ve bilinen araçlar bunlardır.

Medyumların yapması için en çok başvurulan, en çok yardım istenen konular. Sırasıyla aşk büyüsü, bağlama büyüsü ve geri getirme büyüsüdür. Bunlar en çok istenile işlemlerdir. Elbette hastalık giderme, cin çıkarma yada kayıp eşya bulma gibi konularda istenilmektedir. Ancak en çok istenenler bunlardır. Spesifik olarak istenilen büyü çeşitleri ise kaşık büyüsü, nohut büyüsü, adet kanı büyüsü, göz bağlama büyüsü, ceviz büyüsü, soğutma büyüsü ve ayırma büyüsüdür. Ayrıca bunların yanında mutluluk için işlem yaptırmak isteyenlerde vardır. Bunlarda genelde huzur vefki, şans büyüsü ve kısmet açma çalışmaları gibi çalışmalardır.

Vefk Hakkında Daha Fazla Bilgi: https://islamansiklopedisi.org.tr/vefk

Medyumluk Günah mı?

Medyumluk insanların manevi sıkıntılarını gideren bir ilim dalıdır. Bu ilim ben medyumum diyerek elde edilemez. Çok uzun eğitim ve sınavlar sonucunda bu ilime vakıf olunur. Allah’ın verdiği yetenek ve alınan eğitimler sonucunda medyum olunur. Peki Allah’tan gelen yeteneği Allah yolunda kullanmak günah olarak sayılır mı? Elbette bu yeteneği sizin nasıl kullanacağınıza bağlı olarak değişir. Eğer iyi niyetle kullanıyorsanız medyumluk günah değildir. Eğer medyumlar fesatlık için kullanıyorsa, medyumluk görevini doğru icra edemiyorsa o zaman cezalandırılırlar. Zaten böyle bir ilme sahip olmak bir maharet değildir ve asla kötü niyetle kullanılamamalıdır.

Sizde medyum olup olmadığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Medyumluk ilmi hakkında yazdığım yazının alt kısmında Medyum nasıl olunu yazımı bulabilirsiniz.

Esasen medyumluk günah mı? Sorusunu cevaplayabilmek için bu kişiye Allah tarafından yeteneği verilmiş mi bakmak gerekir. Sadece tabiki yetenekle bitmiyor, gizli ilimler konusunda bilgisi olması gerekir. Çünkü bilgisi yoksa o kişi zaten medyum değildir. Yıldız falı bakan falcıdır. Ne yazık ki günümüzde falcılarda kendilerini medyum olarak tanıtmaktadırlar. Bu ilim için bir okul yada eğitim merkezi yok. Doğuştan gelen bir yetenek olmalı ve başka bir hocadan eğitim almalıdır.

Bir çok derdi olan kişi medyuma gitmenin günah olacağını düşündüğü için gitmemektedir. Bakara suresi 102. ayette aslında bu durum açıklanmaktadır. Kısaca tefsiri şu şekildedir; Hz. Süleyman kafir olmadı, insanlar Harut ile Marut’tan karı ile koca arasını açacak şeyler öğreniyorlardı. Oysa Allah’ın izni olmadan kimse kimseye zarar veremezdi. Yine de kendilerine fayda sağlayacak şeyleri değil, zararlıları öğreniyorlardı. Andolsun bunu satın alan kimse ahiretten nasibini alamaz. demektedir. Buradan yola çıkarak şu yorumu yapabiliriz. Eğer medyuma yaptıracağınız işlem insanların kötülük içinse günahtır. Ama iyi niyetli yapılacak işlemer ise o zaman günah değildir. İki eşin muhabbetini artırmanın neresi günahtır ?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37
5 Yorum, 40 Paylaşım, 37 Beğeni

5 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bundan sonra benim için değeriniz ailemden sonra geliyor hocam. Bana hem arkadaş yoldaş oldunuz hem de dertlerimden kurtardınız.

  2. Karımla aramda bi soğukluk vardı boşanma evresine gelmiştik karşılıklı sakin bi konuşma bile yapamıyorduk internnette İsmail Aktaşa denk geldim biraz araştırdım güzel yorumlar vardı İsmail hocamla iletişime geçtim sağolsun çok ilgilendi içimi rahatlattı daha sonra işleme başladık işlemler kısa sürede işe yaradı etkisini gördük eşimle eski halimize döndük hocamızdan Allah razı olsun sayesinde o kötü günleri arkamızda bıraktık.

  3. Benim bir sevdiğim vardı sebepsizce kavgalar etmeye başladık ve sonunda istemediğimiz şeyler oldu ve ayrıldık. Sonrasında hocam ile görüştüm. İlk başta bana yardım etmek istemediğini söyledi. Neden olarak ise sevdiğimin beni gelecekte üzeceği sevdiğimin çok da sevilesi birisi olmadığı çok hata yaptığını ve yapacağını söyledi. Ben yine de yardımını istedim ve hocamdan Allah razı olsun yardım etti ve sevdiğim ile birleştik. Bu olunca ben hocama ne isterseniz isteyin yapacağım dedim. O da kendime çok dikkat etmemi her zaman olduğu gibi saf olmamı gözümü açmamı istedi. Çok uzun zaman geçmeden sevdiğimin beni aldattığını öğrendim. İlişkimi bitirdim onunla ancak hocamla iletişimim hiç kesilmedi. Bir süre sonra başkası ile görüşmeye başladım. O zaman hocam doğru kişiyi bulduğumu söyledi şimdi evlendim 2 çocuğum var. Hocam artık ailemden birisi oldu. Hocama hayatımda olduğu ve yönlendirdiği için ne kadar teşekkür etsem azdır. Ona teşekkür etmek amacıyla en azından bir yorum yazmalıyım diye düşündüm ve işte buradayım. Eğer hoca arıyor hocama işlem yaptırmakta kararsızlık duyuyorsanız bir an bile düşünmeyin. Hocama işlem yaptırdığınızda onun ailesinin bir parçası oluyorsunuz.