Medyum Nedir?

İnsanlığın ilk oluşum tarihinden itibaren bulunan medyum hakkında bir çok bilgi bulunmaktadır. Her yönü ile medyum nedir sorusunun cevabı


İnsanlığın ilk oluşum tarihinden itibaren bulunan medyum hakkında bir çok bilgi bulunmaktadır. Bu bilgilerin bir çoğu kirli bilgidir. Her yönü ile medyum nedir sorusunun cevabını yazımda bulabilirsiniz.

Medyum nedir?
Medyum Nedir?

Medyum Nedir?

Medyum nedir sorusunun cevabı çok fazla cevap ile karşımıza çıkmaktadır. Kimi yerde gelecek hakkında bilgi veren kişi kimi yerde kötü ruhların tespiti ve ruhların korumasını sağlayan kişi olarak duyarız. Medyum nedir TDK’ya göre kelime anlamı Türkçeye Fransızcadan geçmiştir. Kökeni Latince mĕdĭum sözcüğüne dayanmaktadır. Latince karşılığı “milieu, centre: in medio ædium” olarak sözlükte yer almaktadır. Nötr isim çekimi olarak tanımlanmaktadır ve 6 farklı anlamı vardır. Orta, Merkez, Ortalama, Topluluk, Genel ve Tanım kelimelerinin anlamı olarak aracı sözcüğüne dayanmaktadır.

Bundan dolayı ruhlar alemi ile iletişime geçtiği düşünülmektedir. İslam dininde; öteki alem ile bağlantı kuran, alemler arası seyahat eden ve ruhsal varlıklar ile çalışan kişiye medyum denir. Her 800 bin kişi arasından yer yüzüne gönderilen kişiye de denmektedir. Aslında bu sorunun cevabını el-batın esması bize net bir şekilde açıklamaktadır. El-Bâtın; akılların idrak edemeyeceği yüceliği gizli olan, anlamına gelmektedir. Allah açıkça, El-batın esmamı belli kullarımın üstüne verdim demiştir.

Latince ruh anlamından türeyen ve ruhçuluk anlamında kullanılan Spiritüalizm sözlüklerine göre farklı bir tanımlanma vardır. Bu tanımlamaya göre; ruhlar ile iletişime geçerek öğrendikleri bilgileri farklı şekillerle anlatan, psişik bakımdan duyarlı kişilerdir. Bu tanım bize psişik ne demek anlamını açıklamaktadır. Aynı zamanda paranormal fenomenler ortaya koyarak psişik yeteneklerini göstermektedirler. Bu tür yeteneklerini gösteren kişilere de kahin denilmektedir. Spiritüalist anlayışa göre bu yeteneğe sahip olmak bir hüner değildir ve asla yanlış yollarda kullanmaması gerekir. Medyumluk sonradan elde edilen bir ilim değildir. Dolayısıyla ruhsal boyutta iletişime geçmek için doğuştan gelen bir takım manevi yetenekler gerekmektedir.

Medyum nedir konusunu okuduğunuz için medyum ilmi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyeceğinizi düşünüyorum. Eğer öyleyse medyum yazıma göz atabilirsin.

Medyum Ne Demek?

Gündelik hayatta aramak istediğinizde genelde karşınıza çıkacak sonuç yıldız falı bakan kişiler olacaktır. Eğer bu tür kişiler ile karşılaşırsanız bu kişiler falcılardır. Esas olarak aradığınız kişi medyum ise durum o zaman farklılaşır. Çünkü onların cinleri vardır ve ilim sahibi kişilerdir. Bir kişi ben medyumum diyorsa eğer metafizik alanda kendisini geliştirmiş olmalı. Medyum demek; cinci hoca demektir. Bazı materyaller ve ritüeller ile kişileri etki altına alarak, istediği yada istemediği olayları yaptıran kişidir.

Kısaca medyum demek insanların manevi sıkıntılarını bazı materyaller, ritüeller ve şiirler ile gideren kişidir. Eğer sizde manevi sıkıntılar çekiyorsanız medyum arayışına girebilirsiniz. Bu manevi sıkıntılar sadece cin musallatı gibi durumlar değildir. Bir çok farklı manevi sıkıntı vardır.

Doğuştan Medyumluk Nedir?

Doğuştan medyumluk
Doğuştan Medyumluk

Söylediğimiz gibi eğer bu ilmi icra etmek istiyorsanız doğuştan bu yeteneğe vakıf olmanız gerekmektedir. Aksi durumda sadece yıldız falı bakan insanlardan farkınız kalmaz. Çünkü ruhani varlıklarla iletişime geçmeden hiç bir işlem yapamazsınız. Ruhani canlılarla iletişime geçebilmek için doğuştan gelen yeteneğinizin olması gerekir. Elbette sonradan da bu yeteneğe sahip olabilirsiniz ancak unutmamak lazım ki böyle bir durumda küfre sürüklenmiş olursunuz. Allah’ın emirlerine karşı gelmiş olursunuz.

Sadece yetenek ile bitmiyor bu durum elbette. Eğer bu yeteneğe sahip olduğunuzu aileniz fark ederse bu şekilde sizi eğitmeleri gerekir. Zaten bu durumu şu şekilde düşünün. Birgün bebeğinize baktınız ve birşeyler yapıyor. Aman bebek der geçersiniz. Ama siz bu ilme vakıfsanız o zaman ruhani canlılar ile konuştuğunu anlarsınız ve onu eğitmeye başlarsınız. Yada bir tanıdığınız, komşunuz, akrabanız veya tanıdığınız birisi. Bu durumu fark eder ve çocukluktan sizi eğitmeye başlar.

Medyum Kısaca Ne Demek?

Medyum kısaca ne falcılıktır nede amatör bir şekilde yapılacak ilim dalıdır. Medyumluk Allah’ın vermiş olduğu yeteneği kullanarak ve kadim kitaplara sahip olup onları kullanmayı bilecek kadar ilim sahibi olmaktır.

Medyum Yetenekleri Nelerdir?

Medyum Anlamı Nedir?

Hüddamlar Nedir?

Hüddamlar Nasıl Elde Edilir?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

27
30 Paylaşım, 27 Beğeni

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir