Muska Hakkında Herşey

Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerden ve hadislerden yararlanılarak yapılır. Muska yapan medyumlar tarafından yazılan muskalar kişilerin şu sıkıntılarına derman olur


Muska, genel olarak içerisinde Ayet-i Kerimelerin, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) mübarek dualarının bulunduğu yazılı kağıttır. Bilhassa Cebrail (A.S.) tarafından hastalık, büyü, nazar vesaire cinlerden kurtulma gibi konular hakkında öğretilen ve yazılan, üzerinde taşıyan kişiye huzur, güven, korunma ve psikolojik rahatlama verme amaçlı yapılan uygulamalara denilmektedir.Kur’an-ı Kerimde, mevcut bulunan âyetlerden yararlanarak, insanların manevi hastalıklardan kurtulup şifa bulması amacıyla bazen rulo şeklinde katlanıp, kimi zaman da deriye ya da bal mumuna sarılarak boyuna, kola, bele ya da bir yere asılarak kullanılır.

Muska
Muska

İlk Muska

ilk örnek olarak Cebrail (A.S.) vasıtasıyla Hz. Muhammed’e (S.A.V.) gönderilen Cevşen gösterilebilir. Burada kişiyi koruma amaçlı yapılmış olup, takan kişinin düşmanlarına karşı galip geleceği belirtilmiştir.Ancak muska sadece bu amaçla değil muska yapan medyumlar tarafından birden fazla amaçla yapılmaktadır. Sadece kişiyi koruma amacıyla değil başkalarının sorun yaşadığı ve direk kendisinin müdahalesi ile çözemediği, çözemeyeceği sıkıntıları çözmek için de kullanılabilmektedir.

Nasıl Yapılır ?

Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerden ve hadislerden yararlanılarak yapılır. Hocalar tarafından yazılan muskalar kişilerin şu sıkıntılarına derman olur: Hastalıklarda şifa bulma. Büyüyü bozma. Nazardan ve Cinlerden korunma. insanlardan ve onların vereceği zararlardan korunma. Aşık etme, geri getirme, bağlama, ayırma, barıştırma, terfi alma. Muskaların geri dönmesi gibi durumlar olabilmektedir. Yani koruma amacıyla yapılmışken mıknatıs gibi üzerinize her türlü varlığı çekebilmektedir. Yazılan şeyin adını iyi koymak lazım.

Bazı hocalar farklı işlemler yapmakta ve insanları kandırmaktadırlar. Bu kişileri korkutmamak için yapılan bir hareket olsa da doğru değildir. Ne işlem yapılıyorsa doğru ve düzgün bir şekilde yapılmalıdır.

Yazarken Neye Dikkat Edilmeli ?

Büyüyü muskayla ve vefkle karıştırıp çorba yapılırsa insanlar bu işlerden yarar yerine zarar görür. Yapılan işlemi iyi bilip ne yapılacaksa sadece tek bir şekilde yapılması en doğru olan olacaktır. Allah ve Peygamber kelamıdır Ayet ve hadis barındırır. Manevi bir zırhtır, insanlara genel olarak hiçbir zararı bulunmamaktadır. Özel olarak üzerinde çalışılırsa kişilere zarar verecek hale getirilebilmektedir. Vefk; Dünya hayatı içerisinde insanların olumlu talepleri için düzenlenen ve Müslüman olan Ruhani varlıklardan yardım alınarak hazırlanan işlemlerdir ve doğru yapıldığı sürece zararsızdır.

Bunun ne amaç için yapıldığı/yapılacağı iyi tespit edilmelidir. Bununla ilgili kişiye özel çalışma yapılacaksa hesaplamalarda ekstra titiz olmak gerekir. Eğer kişi için özel görevler varsa eksiksiz ve doğru yapılmalıdır. Eğer içerisine bir şey yazılacaksa doğru yazıldığına dikkat edilmelidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37
40 Paylaşım, 37 Beğeni

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir