Bûnî Risâlesi

Bûnî Risâlesi hüddam ilmi kitabı olarakta bilinen yasaklanmış bir büyücülük ve cincilik kitabıdır. Ayrıca bu konuda en geniş bilgi kaynağını barındıran kitaptır


Bugün de gene bana çokça gelen sorulardan yola çıkarak bir kitaptan bahsetmeye çalışacağım. Bugün ki bahsedeceğimiz kitap. Bûnî Risâlesi olacak. Yazımızda sizlere Bûnî Risâlesi nedir, tarihi nedir, ne işe yarar gibi birçok bilgiyi vererek aklınızdaki soruları dindirmeye çalışacağım. Bu kitap hakkında bu kadar soru olmasını gayet normal karşılıyorum. Çünkü hakkında yazı dahi yok, doğal olarak bu doğrudur şu yanlıştır gibi karşılaştırma yapılabilecek bir ortamda bu kitap hakkında bulunmamakta. Yapı olarak ve bildiklerimiz açısından oldukça gizemli bu kitap hakkındaki sorularınızın en azından bir kısmını dindirebilirsem ne mutlu bana. Dilerseniz lafa daha fazla uzatmadan konumuza girerek Bûnî Risâlesi nedir anlatmaya başlayalım.

Bûnî risâlesi
Bûnî Risâlesi

Bûnî Risâlesi nedir?

Hüddam ilmi kitabı olarakta bilinen bu kitap yasaklanmış bir büyücülük ve cincilik kitabıdır. Ayrıca bu konuda en geniş bilgi kaynağını barındıran kitaptır. El yazması olan bu kitabı sırdan insanların bile ne işe yaradığını bu kadar merak etmesinin nedeni muhtemelen ismi açıklanmayan bir kütüphanenin gizli kasasında tutuluyor olmasıdır. Bazı Hüddam ilmine sahip medyumlar bu kitabın içeriğine dilden dile aktarılması sebebiyle hakimdirler ve bu sebeple cin yönetebilmekte, cinlere istediklerini yaptırabilmektedirler.

Gerçekten gizli bir kütüphanede bir kasada tutuluyor mu?

Bu konun doğruluğu bu kitabın arayıcıları tarafından tartışılmakta. Bazıları bu durumun sadece şehir efsanesi olduğunu düşünmektedir. Çünkü böyle bir durum mevcutsa ve gizli kasada tutuluyorsa bunu kimsenin bilmemesi gerekir, ayrıca hangi kütüphanenin olduğunun açıklanmaması durumu iyice şüpheye düşürmektedir. Bu sebeple kitabın bazı arayıcıları bu olasılığa oldukça şüphe ile yaklaşmaktadır. Ayrıca Hüddam ilmi kitabı bir kütüphanede gizli bir kasada saklanıyor hikayesine inanan birçok insan vardır. Bu kişiler durumun ters psikoloji ile aktarıldığını yani aslında gerçekten bir kütüphanenin kasasında olduğunu ancak yetersiz ve yanlış bilgiler verilerek, dilden dile aktararak bunu bir şehir efsanesine dönüştürdüklerini düşünmekte ve gerçekten bir kütüphanenin kasasında olduğuna inanmaktadırlar. Hangi tarafın açısından bakılırsa bakılsın haklı oldukları noktalar bulunmakta.

Medyumlar ve büyücüler için önemi neden bu kadar büyük?

Cinlere hükmetmek için okunan dua içerisinde bulunduğu için cinlere istediğini yaptırmak isteyen medyumlar tarafından bu kitap okunmak istenmektedir. Bazı medyumlar bu kitabın içeriğine hâkim olsalar da cin yönetme konusunda sorunları olabilmektedir. Bu kitap yardımıyla o eksiklerini de kapatmak istemektedirler. Bu sebepten ötürü bu kitabı istemektedirler.

Bûnî Risâlesi Tarihi

Tarihi ile net bir şey söyleyememekle birlikte bilindiği kadarıyla yazarı Cezayirde 1225 te doğan Ebul-Abbas Ahmed bin Ali bin Yusuf el-kureşi el Bûnî’dir. Kendisi döneminin önde gelen cincilerindendir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

30
2 Yorum, 33 Paylaşım, 30 Beğeni

2 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Herkese merhaba önceden büyü işlerine hiç inanmazdım internetten bayağı araştırdım işim gücüm bi türlü yolunda gitmiyordu medyum arayışına girdim ve tesadüfen ismail hocanın sayfasına denk geldim fikir almak için aradım şans kısmet açma vefkini anlattı ve çalışma yaptık çok iyi sonuç aldım. Emeğinize sağlık hocam.

  2. Medyumlara güvenimin inancımın bittiği noktada karşıma çıktınız ve beni dertlerimden kurtardınız. Keşke daha erken karşılaşmak nasip olsaydı.