Tılsım Nedir ?

Tılsım nasıl etki eder ? Etkili olabilmesi için özellikle tabiattaki bazı güçlerle ilişki kurulmasına ve uğurlu bir zamanda yapılması gerekmektedir.


Tılsım: Gizemli bir kuvvet taşıdığına, insanları koruduğuna veya uğur getirdiğine inanılan, tabiat veya insan eseri olan birtakım sırlar sakladığına inanılan nesnelerin tamamıdır. Tılsımları bizzat kişiler üzerlerinde taşıyabildikleri gibi, etki etmesi istenen yerlerde bulundurulabilirler ancak tılsımın işe yaraması için buna da gerek yoktur. Tılsım yapan medyumlar tarafından uzaktan yaptıracakları tılsımlarda kişileri amaçlarına ulaştırabilecektir. Bir konuda yardım isteyen kişilerin her biri için özel olarak yapılan tılsımlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Her bir kişi için amaç aynı olsa dahi farklı metaller ve kağıtlar kullanılabilmektedir. Bazı muskaların kullanıldığı görevler için de tılsım denilebilmektedir. Aynı şekilde muskanın görevini üslenebilecek tılsımlar, tılsımın görevini üslenebilecek muskalar mevcuttur.

Tılsım
Tılsım

Tılsım Nasıl Etki Eder

Tılsımın etkili olabilmesi için özellikle tabiattaki bazı güçlerle ilişki kurulmasına ve uğurlu bir zamanda yapılmasına gerekmektedir. Bu uğurlu zamanlar kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden bu zamanları tespit edip doğru zamanda doru hareketi yapabilecek tılsım yapan hoca ile konuşmanız daha doğru olacaktır.ibn Hazm bu konudaki gözlemlerinde “Tılsım, eşyanın tabiatını değiştirme ve gözbağcılık değildir” demiştir. ibn Hazm in açıklamasına göre tılsım, “Allah Tealâ’nın bizlerin kullanması için verdiği bir güçlü dua aracıdır.

Soğuğun sıcak ile ve sıcağın soğuk ile giderilmesi gibi, Allah Tealâ bu tılsımlar vasıtasıyla başka bazı güçleri ortadan kaldırır ya da başka bazı kuvvetleri ortaya çıkarır.”Semavî güçlerle dünyevî güçler arasındaki denge ve ilişki doğru bir biçimde oluştuğu zaman, tılsım yapan hocaların tarafından yapılan tılsım olumlu sonuç verir. Bu denge konusuna şöyle örnek verebiliriz; “Mıknatısın demiri, kehribarın saman çöpünü çekmesi ve sirkenin ittiği taş örneklerinde olduğu gibi. Bu taş, içinde sirke bulunan kaba sarkıtıldığı zaman kaba girmez aynı kutuplarda ki mıknatıs gibi dışına kaçar. Keza yağmur çeken taş da buna örnektir ki, bu taş Türkler arasında çok iyi bilinir.

Tılsım Caiz mi ?

”Kur’an-ı Kerîm ve Hadis-i Şerif’ler, Allah’ın iradesi dışında hiç kimsenin kimseye fayda veya zarar vermeyeceğini defalarca vurgulamıştir, tılsımı yapan kişide olağanüstü bir güç bulunduğunu reddetmiş ancak Allahın izniyle gerçekleşeceğini vurgulamıştır. Tılsım dinimizce varlığı kabul edilen ve kullanımı caiz olan doğa üstü güçleri bulunan ve doğa üstü gücü olan varlıkların bir kısmının belirli miktarda kontrolünü sağlayan içinde bir sırlar bütünü bulunan esrarengiz nesnelere verilen addır.

Genel olarak metal bir kutu içerisinde boyna asılan tılsımlar birçok farklı amaçlar için kullanılırlar. Kullanım alanları çok geniş olduğundan farklı isimler ile anılırlar.Vefk ve muska buna birer örnektir. Her amaç için kullanılabilir olan tılsımlar dinimizce sakıncalı nesneler değildirler. Farklı amaçlarla yapılırlar ve farklı isimler alırlar. Bir kişiyi koruma amaçlı yapılmışsa muska ismini alırlar. Bir amaca ulaşmak adına kullanılırlarsa vefk adını alabilirler. Ancak tılsımların amaca ulaşmak için kullandıkları tek yöntem vefk değildir.

Tılsım Yapımı

Havas ilmini kullanarak bu amacına ulaşan tılsım ebced hesabı kullanılan tüm yöntemlerde kullanılabilirler. Havas ilminin altında bulunan 7 daldan her birinde ayrı ayrı işlemler uygulana bilinen tılsım işini incelikleriyle öğrenmek oldukça önemlidir.Tılsım yapımı konusunda az bir miktar bilgisi olabilir insanların bu yarım yamalak bilgi ile yapmaya kalkmak çok tehlikeli bir durumdur. Tılsımların güçleri ile medyumlar bazı varlıkları kontrol edebilmektedirler. Yaptığınız tılsımın amacını, yapılış tarzını, kısaca her detayını bilmeden ben yapıyorum ya da yapacağım diyerek ortaya atılmak doğru bir karar değildir. Şayet yapılırsa başınıza daha büyük dertler açabilir.

Tılsım Bir Muskamıdır ?

Cevşen ve muska olarak bilinen çeşitler insanları koruma amacıyla boyna asılan nesnelerdir. içerisinde bazen özel sureler, dualar bazen ise sıradan herkesin bildiği sureler yada dualar olur. Bazen kişilere özel olarak dualar yazılır ve muskanın içine konularak kişiye taktim edilir. Bunlar ile kişiler kendilerini doğa üstü güçlere karşı korurlar. Vefk ve benzeri diğer işlemler içinde gene tılsım denilebilir. Çünkü o işlemlerde bir kâğıda ya da deri parçasına yazılarak katlanır, o şekilde kişiye taktim edilir. O tür tılsım çeşidi ise amaca hizmet eden araçlar kapsamına girmektedir. Tılsım yapımı için havas ilmine ihtiyaç vardır. Havas ilmi ile kuranın saklı yüzüne bir bakış atılır ve gerekli şeyler yapılarak amaca ilerlenmesi sağlanır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

30
4 Yorum, 33 Paylaşım, 30 Beğeni

4 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Her kapının bir anahtarı vardır biz Allah’ın izniyle o anahtarı bulacağız dediniz dediğiniz gibi de anahtarı bulup sonuca ulaştırdınız beni Allah sizi cennetine koysun hocam.

  2. Nişanlımla aram çok bozuktu durumu İsmail hocama anlattım bağlama büyüsü çalıştı çok şükür 20 günde etki gösterdi. Şuan aramız eskisi gibi. İsmail hocayı herkese öneririm işinde çok iyi.

  3. hocam ben 10 yıllık evliydim kaynanam biz evlendikten 7 yıl sonra bize ayrılmamız için yumurta büyüsü yaptırmış yumurta büyüsünün gerçekleştiğinde farklı bir medyum tarafından yıldızname sonucuyla öğrendim fakat kendisini yaptırdığım işlem sonucunda eşimi geri getiremedim bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz kaynanamdan bizi kurtarın ellerinizden öperim hocam sizlere çok saygım var kendinize iyi bakın