Büyü Hakkında Bilgiler

Doğa üstü sonuçlar elde etmek için yapılan işlemlere büyü, bunu yapan kişilere de büyü yapan hocalar ya da medyumlar denilmektedir.


Büyü yapan kişilere büyü yapan hocalar yada büyü yapan medyumlar denilmektedir. Doğaüstü olayların, paranormal veya mistik olarak adlandırılan, beşer akılla kestirim yapılamayacak kadar farklı yollardan yararlanılarak, genelde doğaüstü varlıkların, az da olsa mistik güce sahip nesnelerin yardımıyla elde edilen ve kesin sonuç veren, bazen de kötü şeylere sebebiyet veren olaylar bütününe denilmektedir. İyi büyü ve kötü büyü yani kara büyülerden ilerideki yazılarımızda bahsedeceğiz. Büyü yapan medyumlar ile çalışmak için bizi arayabilirsiniz.

Büyü yapan hocalar
Büyü yapan hocalar

Büyü Yapan Hocalar

Büyü hakkında ilk çıkış tarihi hakkında her dinde farklı bir hikâye bulunmaktadır. islam aleminde büyünün ortaya çıkışı hakkında herkesin bildiği gibi anlatılagelen hikaye şöyledir: Harut ile Marut adlı iki melekle birlikte başlayan büyü serüveni iki meleğin kuyudan aşağıya ayaklarından asılmış şekilde bulunmasıyla son bulmaktadır.“Adem babamızın oğulları olan Habil ile Kabil hikayesini hiç şüphe yoktur herkes duymuştur. Habil’i öldüren Kabil, torununun torununu görecek yaşa gelene kadar yaptığı şeyin vicdan azabını yaşadığı sırada, yolda yürür iken torununun torununun oğluyla yolda karşılaşır. Küçük çocuk babasına “bu kim?” diye sorar ve babası ona “bu senin büyük büyük deden Kabil’dir” der.

Çocuk sinirlenir ve bu benim büyük büyük dedem Habilîn katili Kabil mi diye sorar ve yerden aldığı taşı bir hışımla Kabil’in kafasına atar. Kabil olduğu yere yığılır.

Büyüler – Büyü

Arş-ı ala’da olanları izleyen melekler insanoğlunu kınar ve veryansın ederler. Bunun üzerine Allahuteala meleklere “eğer size de onlara verdiğim gibi nefis ve şehvet verseydim siz de aynısını yapardınız” der. Bunun üzerine melekler “hayır biz yapmazdık” derler. Bunun üzerine Allahuteala “aranızdan en güvendiğiniz iki meleği seçin ve bana gönderin, onlara nefis ve şehvet vererek yeryüzüne göndereceğim” der. Bunun üzerine melekler Harut ve Marut’un takvasına güvendikleri için onları seçtiler.

Harut ve Marut Allahuteala’nın emri ile insanoğluna sihri öğretmek için gönderileceklerdi.Allahuteala nihayet onlara nefis ve şehvet vererek dünyaya gönderdi. Haram kıldı onlara şarap içmeyi, haksız yere can almayı ve zina etmeyi. Ama engel olamadılar şehvetlerine ve yenik düştüler nefislerine. Çöl çiçeği iken Allahuteala’nın hayat üflemesi sonucu güzeller güzeli bir surete bürünen Zühre, güzelliğiyle onların nefsini ele geçirdi. Allahuteala meleklere ahirette mi yoksa dünyada mı azap çekmek istediklerini sorduğunda, Harut ve Marut ahirette azap çekmenin ağır olduğunu ve azaplarını dünyada çekmek istediklerini söyler.

Ve Alahuteala onları kıyamete kadar sürecek bir azap çektirdi. Zühre onlara önce son isteği olan şarabı içirdi, daha sonra bir çocuğu öldürttü ve onlardan Arş-ı ala’nın anahtarı olan ism-i Azam duasını öğrenip göğe yükseldi. Büyüler insana tanınmış bir nimettir. Bunu iyiye ya da kötüye kullanmak sizlere kalmış. Çünkü büyü çeşitleri çok fazladır. Niyetlere göre farklılık gösterir. Bu yüzden büyü yapan hocalar yapılacak işlemi özenle seçmelidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

39
42 Paylaşım, 39 Beğeni

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir