Büyü Yapımı – Büyü Yaptırmak

Büyü yapımı genel olarak medyum hocalar tarafından danışanlarının büyü yaptırmak için başvurduğu yöntemlerin, işlemlerin tümüdür.


Büyü genel olarak medyumlar tarafından yapılan ve bir amaç konusunda kişilere hizmet eden, bahsi geçen amaca ise kişileri yaklaştıran işlemlerdir. Büyü yapımı dinimizce su geçirmez ve tartışılmaz bir gerçektir. Kimi kaynaklar büyünün dinimizce haramlığından kimisi ise haram olmadığından bahseder. Bugün ki yazımız umarım bu konudaki soru işaretlerini biraz giderir ve aklınızda karanlıkta kalmış soru işaretlerine bir ışık tutar.

Büyü yapımı
Büyü Yapımı

Büyü Nasıl ortaya Çıktı ?

ilk olarak büyünün nasıl çıktığından, türlerinden, ne alanlarda kullanılabileceğinden bahsedelim ki büyü yapımı konusunu daha iyi anlayın. Sonrasında haram mı, değil mi? Haramsa hangi koşullarda haram buna değinelim. Bu zaten dinimizde var olan işlemlerdir. Nerede ve nasıl yapılacağı medyumlara bahşedilen bazı yetenekler sayesinde çözülebilir.

Medyumlar, Allah tarafından bahşedilen özel yetenekleri ile kuranda o konu hakkında yapılacak olan işlemi araştırırlar ve o konu hakkında işlemi başlatırlar.Bunu yapmak için kuranın saklı yüzünü okuyor olabilmek gerekir. Bunlar dışında diğer dinlerde ve diğer bazı bilgi kaynaklarında gene bu konuda bilgiler bulunur. Bu bilgilerden yararlanılarak gene bu işlemi uygulayabilirler. Büyü konusunda dış kaynaklarda ve referanslardan bahsedecek olursak en bilindik olanlar voodoo dininde geçen ayın ve ritüellerdir. Bunların yanı sıra Babil yapılmadan önce yazılan yazıtlardır. Bunlarda bulunan bilgiler hali hazırda zaten kuranda bulunmaktadır.

Büyü yapımı

Çünkü ne dert varsa devası kuranda bulunmaktadır. Ancak bunlar saklı olduğu için kuranda arayıp bulması zor ve sıkıntılıdır. Bunun için bulması daha kolay olan bu din ve kitaplara bakılarak araştırılır sıkıntı ile ilgili işlem yapılır. Türlerinden bahsedecek olursak birden fazla çişiti vardır. Amaçlara göre renk gruplarına ayrılmıştır diyebiliriz. Kara, Ak ve Kırmızı Büyü başta olmak üzere 4 farklı grup vardır. 4. Grup çok kullanılmadığı için ondan bahsetmeyeceğiz.Renk gruplarına ayrılış nedenleri içlerindeki malzeme dahil olmak üzere amaçlarına ve okunan duaya göre bile değişiklik gösterebilir.

Yani bir kişiyi kendinize aşık etmek istiyorsunuz. O anki koşullara göre nasıl bir aşık etme durumu olsun istiyorsanız ona göre bu grupta değişebilir. Medyum yapılan aşık etme büyüsünü kara büyü şeklinde de yapabilir kırmızı büyü şeklinde de ak büyü şeklinde de yapabilir. Büyü yaptırmak için genelde başvurma nedenleri gönül ilişkileri ile ilgili oluyor. Ancak büyüler sadece bu işe yaramaz. Gönül ilişkileri dahil iş ile ilgili işlemler ve daha birçok sorunun çözümünde kullanılabilir. Büyünün haramlığı veya dinimizce caizliği ise içeriğindeki malzemelere göre değişir. içindeki bir malzeme sebebiyle caiz olmayan bir büyüyü medyum alternatiflerini kullanarak caiz sınırları içine sokabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
52 Paylaşım, 49 Beğeni

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir