Celcelutiye Duası

Celcelutiye duası aklınıza gelebilecek birçok konuda size fayda sağlayabilecek bir duadır. Ne vakit aralığında okunduğunun, ne niyet ile


Son zamanlarda tekrar popüler olmaya başladığı için celcelutiye duası duymuş olabilirsiniz. Ancak gerek internette gerek televizyonda verilen bilgilerin yeterli olmadığını fark etmişsinizdir. Bende bu konuda bir şeyler yapmam gerektiğini ve bu konuda merak edenler için bir yazı yazmam gerektiği kanaatine vardım. Bu yazımda sizlere bu duanın ne olduğu, faziletlerini ve nasıl okunması gerektiğini anlatacağım. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçelim ve celcelutiye duası nedir sorusunu yanıtlayarak yazımıza başlayalım…

Celcelutiye Nedir? – Celcelutiye Duası Nedir?

Celcelutiye duası tesir alanı oldukça fazla olan ve peygamber efendimize indirilen, yazıya ise Hz. Ali tarafından geçirilen, içerisinde ism-i Azamı barındıran ebced ilmine göre üzerine tarih atılarak Süryanice şiirleştirilerek kaside haline getirilmiş bir duadır. içerisinde birçok fazileti bulunan ve Allah’ın isimlerini barındıran celcelutiye duası cennet hazinesi olarak anılmaktadır. Ağızdan düşürülmemesi gereken çok makbul bir duadır. Her insanın bu dua ile sorununa çözüm bulacağı sorunlarının anahtarına ulaşacağı rivayet edilmektedir.

Celcelutiye Duası Fazileti

Celcelutiye duasının fazileti aklınıza gelebilecek birçok konuda size fayda sağlayacaktır. Ne vakit aralığında okunduğunun, ne niyet ile okunduğunun ve daha farklı bazı değişkenlere göre, okunuşunun değiştiği bu duanın nasıl kullanılacağı, celcelutiye duası yazan medyumlar tarafından belirlenir. Kişinin her türlü sorunu için bu dua okunabilir. Kullanıldığı alanlar çok fazladır. Kuraklık için okunduğu, ateşten ve yangından korunmak için okunduğu, tsunamilerden, hortumlardan, kasırgalardan, kuvvetli rüzgarlardan korunmak için okunduğu.

Korkulan kişilerin şerrinden ve onların size vereceği zararlardan kurtulmak ve korunmak için okunduğu muskasının yapıldığı. Bir kişiden sevgi ve hürmet görmek için vefkinin yapıldığı. Silahla vurulmaktan ve silahın kişi üzerince bırakacağı etkilerden korunmak için vefkinin yapıldığı. Size karşı haset taşıyan düşmanlarınızın dilinden ve size söyleyeceklerinden korunmak için vefkinin yazıldığı. Kısmet/rızk/bereket açmak için vefkinin yazıldığı. Zenginleşmek için (Bu maddi bir zenginlikte olabilir manevi bir zenginlikte olabilir) vefkinin yazıldığı, hastalıklardan, büyülerden, başa gelebilecek musibetlerden, sakarlıklardan korunmak için vefkinin yazıldığı.

Borçlardan kurtulmak için vefkinin yazıldığı. Doğum yapacak kişilerin daha kolay doğum yapması, doğuracağı evladın iyi ve Salih bir evlat olması için vefkinin yapıldığı bilinmektedir. Bunların yanı sıra celcelutiye duasının birçok farklı konuda okunduğu ve vefkinin yapıldığı bilinmektedir. Yapılan vefkler, yapılan okumalar kişiden kişiye, yapılış amacına göre, gününde ve yazılış şeklinde farklılık gösterir. Kimi zaman salı günü sabah vakti yirmi bir kere vefk yazıp bir vefk yanımızda taşınırken kimi amaç için perşembe günü sadece bin dokuz kere okuma yapmak yeterli olacaktır.

Celcelutiye duası
Celcelutiye Duası

Celcelutiye Duası Nasıl Okunmalıdır?

Bu hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak farklılık gösterir. Burada buna karar verecek olan celcelutiye duası yazan hocalardır. Bu konuda birçok farklı rivayet bulunmaktadır. Kimi kişiler bu duanın yirmi dört saat içerisinde belirli bir sayıda okunması sayesinde istenilen amaca gelecek yirmi dört saat içerisinde ulaşılabileceğini söylemektedirler. Tabi ki Allah kendisine edilen hiçbir duayı geri çevirmez. Her dua cevap bulur bu yüzden süre ve sayı vermek ne kadar doğru olmasa da gerçekten bu dua okunarak istenilen amaca ulaşabilirsiniz.

Celcelutiye Duası Anlamı

Celcelutiye anlamı, alimlerin söylediğine göre bu dua engin bir kapsama sahip sırlarla doludur. Bu duanın mucizesi okuyan kişilerin bir çoğunun ferahlamasını sağlamaktadır. Farsça, İbranice yada Süryanice bilen bir çok peygamber yada alimlerin bu duayı ağzından düşürmediği bilinmektedir. Bu şekilde bir çok dertlerinden arındıkları söylenmektedir. Duayı okumak evet sizlerin dertlerinde rahatlama sağlayacaktır fakat unutmamak lazım ki Türkçe anlamını bilmek ne okuduğunuzu anlamanızı sağlayacaktır.

Celcelutiye Duası Zararları

Bu duanın faydaları saymakla bitmez. Çünkü alimler ve evliyalar bu duanın gizemli ve sırlarla dolu olduğunu söylemektedir. Peygamber efendimize yüce yaradan Allah tarafından hediye olarak verilmiş bir duadır. Bu yüzden Celcelutiye duası zararları olduğu söylenemez.

Celcelutiye Mucizesi Yaşayanlar

Bir danışanım kendisinin hep cesaretinin olmadığını ve özgüvensiz olduğunu söylemekteydi. Bu şekilde bütün bir ömrünün geçtiğini ve herhangi bir ilişki yaşayamadığını bildirmekteydi. Ancak bunun temelinde yoksulluk içerisinde büyümesi ve bu yoksulluktan duyduğu rahatsızlık vardı. Ancak kendisine bu duayı önerdiğimde ve düzenli olarak okuduğunda ruhunda bir rahatlama hissettiğini söylemişti. Çok kısa bir süre içerisinde de bir çok dileği yerine gelmişti.

Peygamber efendimizin soyundan gelen bir evliya bu duanın mucizeleri için şöyle demiştir. Eğer celcelutiye duasının faziletlerini bilseniz bu dua ile yatar bu dua ile kalkarsınız. Rabbimin açtığı rahmet hazinelerinin açıldığına şahitlik edersiniz. Bu duayı okuyan kişilerin yaşadığı mucizeleri görmeyi beklemek yerine okuyun. Benim ve yanımdakilerin başına gelenler ile edindiğimiz tecrübeler sonucu bu duanın rahmet kapısını açan bir anahtar olduğunu söyleyebilirim.

Celcelutiye Duası Büyü müdür?

Celcelutiye duası halk arasında celcelutiye vefki olarak anıldığından dolayı büyü olup olmadığı akıllara gelmektedir. Bu yüzden bir çok kişi celcelutiye vefki ne işe yarar gibi sorularla duanın bir büyü olup olmadığını anlamaya çalışır. Gördüğünüz her duayı büyü olarak adlandırmayın. Celcelutiye duası bir büyü değil sadece okunduğunda bereket getiren bir duadır. Eğer celcelutiye duası bir büyü olsa peygamber efendimiz okumazdı. Efendimizin celcelutiye duası için söylediklerini düşünün; ne diyor eğer faziletlerini bilseniz celcelutiye duası ile yatar celcelutiye duası ile kalkarsınız. Bundan dolayı büyü olarak adlandırmamak lazım. Celcelutiye duası ne bir vefktir nede bir havas ilmidir. Celcelutiye duası için zararı da yoktur, günahıda demek yeterlidir.

Celcelutiye Duası Okunuşu

Celcelutiye duasının sırları aralamak için celcelutiye duası oku Arapça ile okunuşunu ve Türkçe maili sitemizde yayınlanmıştır. İsterseniz Arapçasını okuyabilirsiniz, isterseniz de celcelutiye duası meali ile ne okuduğunuzu anlarsınız.

Celcelutiye Duası Arapça Okunuşu

1. Bede’tü bibismillêhi rûhi bihî nehtedet

İlê keşfî esrarin bibatinihi intavet

2. Ve salleytü fişşani ala hayrü halkihi

Muhammedin men zahaddalalete velğalet

3. İlahi lekad aksemtü biismike daiyen

Biacin ehvecin celcelutin helhelet

4. Seeltüke bil ismil âzâmi gadruhû

Ve yessir umrî yê elihî bisalmehet.

5. Ve yê hayyü yê gayyûmu ed’ûke râcian

Biêvin eyûcin celceliyyûtin helhelet

6. Bisamsâmin tamtâmin ve yê [k]hayra bêzi[k]hin

Bimihrâsi mihrâsin bihin-nêru u[k]hdimet

7. Biâcin ehûcin yâ ilâhî muhevvicin

Ve yâ celcelûtin bil icâbeti helhelet.

8. Lituhyî hayâtel kalbi min denesin bihî

Bigayyûmin gâmessirru fîhî ve eşragat

9. Aleyye ziyâun min bevêrigi nûrihî

Feleha alê vechî senâün ve ebragat

10. Ve subbe alê kalbî şeâbîbu rahmetin

Bihikmeti mevlânel kerîmi feentagat

11. Ehâtat bihil envêru min külli cânibin

Ve heybetü mevlênêl azîmi binâ alet.

12. Fesübhânekellâhümme yê [k]hayra [k]hâligin

Ve yê [k]hayra [k]hallâgin ve ekrame men beat.

13. Febelliğinî gasdî ve külle merâribî

Bihaggi hurûfin bilhîcâi tecemmeat.

14. Bisırri hurûfin ûdiat fî azîmetî

Binûri nûri senâil ismi verrûhi gad alet

15. Efizli min’el envari ya rabbi feyzuhü

Bissirri ve ahya meyyiti kalbi bisalsalat

16. Elê ve elbisennî heybeten celâleten

Ve küffe yedel eğdâi annî bialmehet

17. Elê vehcubennî min aduvvin ve hâsedin

Bihaggi şemâ[k]hin eşme[k]hin sellemet semet.

18. Binûri celâlin bêzi[k]hin ve şeranta[k]hin

Biguddûsi berkûtin bihiz-zulmetuncelet.

19. Elê vagdi yâ rabbehû binnûri hâcetî

Binûri eşme{k]hin celyen serîan gadingadat.

20. Biyêhin ve yêyûhin nemûhin esâliyen

ve yê âliyen yessie umûrî bisaysalet

21. Ve emnihnî yêzel celâli kerâmeten

Biesrâri ilmin yê hâlimu bikencelet

22. Ve {k]hallisnî min külli hevlin ve şiddetin

Binassi hakîmin gâtiisırri esbelet

23. Ve ehrisni yêzel celâli bikêfi kun

E yâ cêbiral galbil kesîri minel [k]habet

24. Ve sellim bibahrin ve ağtînî [k]hayra berrihê

Feente melâzî velkurûbi bikencelet

25. Ve subbe aleyyer-rizga sabbete rametin

Feente racêul âlimîne velev tağat

26. Ve esmim ve ebkim sümme ağmi aduvvenê

Vee[k]hrishum yêzel celâli bihavsemet

27. Ve fî havsemin mea devsemin veberâsemin

Tehassentu bil ismil azîmi minel ğalat

28. Veeğtif gulûbel âlimîne biesrihê

Aleyye ve elbisennî gabûlen bişelmehet

29. Ve yessir umûranê yê ilêhî ve ağtinê

Minel izzi vel ulyê bişem[k]hin veeşme[k]hat

30. Ve esbil aleynês-setra veşfi gulûbenê

Feente şifâün lilgulûbi minel ğaset.

31. Ve bâriklenallâhümme fî cem’i kesbinê

Ve hulle ugûdel usri biyêyûhi irtehat

32. Biyêhin ve yê yûhin ve yê [k]hayra bêzi[k]hin

Ve bê men lenel erzâgu min cûdihî nemet

33. Neruddu bikel eğdâe min külli vichetin

Vebil ismi termîhim minel buğdi bişşatet

34. Ve e[k]hazilhüm yêzel celêli bi fadli men

İleyhi seat dab’ül felâti vegad şeket

35. Feente recâî yê ilêhî ve seyyidî

Fefulle lemîmel ceyşi in râme bî abet

36. Ve küffe cemîal mudirrîne keydehum

Veinnî biigsêmike hatmen vemê havet

37. Feyê [k]hayra mes’ûlin ve ekrame men eğtâ

Ve yê [k]hayra me’mûlin ilê ümmetin [k]halet

38. Egit kevkebî bil ismi nûran ve behceten

Mededdehri vel eyyâmi yê nûru celcelet

39. Biêcin ehûcin celmehûcin celêleten

Celîlin celceliyyûtin cemêhin temehracet

40. Bitağdêdi ebrûmin ve simrâzi ebramin

Ve behratin tibrîzin ve ümmin teberraket

41. Tugâdu sirâcunnûri sırran beyâneten

Tugâdû sirâcussurci sırran tenevverat

42. Binûri celêlin bêzi[k]hin ve şeranta[k]hin

Biguddûsi berkûrin bihinnêru u[k]hmidet

43. Biyêhin ve yê yûhin nemûhin esâliyen

Bitamtâmi mihrâşin linêril idâsemet

44. Bihêlin ehillî şel’in şel’ûbin şêliin

Tahiyyin Tahûbin taytahûbin tayettahet

45. Enû[k]hin biyemlû[k]hin ve ebrû[k]hin ugsimet

bitemlî[k]hi êyêtin şemû[k]hin teşemme[k]hat

46. Ebêzî[k]ha beyzû[k]hin ve zeymû[k]hin bağdehê

[k]hamêrû[k]ha yeşrû[k]hin bişer[k[hin teşemme[k]hat

47. Bibel[k]hin ve simyênin zebêzu[k]hin bağdehê

Bizeymû[k]hin eşmû[k]hin bihîl kevnü ummirat

48. Bişelme[k]hatin(ni)gbel duâî ve kün meî

Ve kün lî minel ağdêi hasbî fegad beğat

49. Feyê şem[k]hasê yê şem[k]hasê ente şemle[k]hâ

Ve yê aytalê hetlur-riyâhi te[k]hal[k]halet

50. Bikel havlu vessavluş-şedîdu limen etê

Liebi cenâbike veltecê zulmetüncelet

51. Bi tâ-hâ ve yâ-sîn ve tâ-sîn kün lenê

ve tâ-sîn-mîm lisseâdeti egbelet

52. Ve kêfin ve hê yêin ve aynin ve sâdihâ

Kifâyetünê min külli aynin binê havet

53. Bi hâ mîmin aynin sümme sînin ve gâfihê

Himâyetünê min külli sûin bişelmehet

54. Bi gâfin ve nûnin sümme hâ mîmin bağdehê

Ve fî surâtid-du[k]hâni sirran gad uhkimnet

55. Bi êlifin ve lâmin vennisêi veugûdihê

Ve fî sûretil en’âmi vennûri nuvvirat

56. Ve êlifin ve lâmin sümme râin bisirrihê

Alevtü binûril ismi min külli mê cenet

57. Ve êlifin ve lâmin sümme mîmin ve râihê

İlê mecmail ervâhi verrûhu gad alet

58. Bisırrin havêmîmil kitêbi cemîihê

Aleyke bifadlinnûri yê nûru ugsimet

59. Biamme abese vennêziâti ve târigin

Ve fî vessemêi zâtil burûci ve zulzilet

60. Bihaggi tebêrake sümme nûnin ve sêilin

Ve fî s’retitt-tehmîzi veşşemsi kuvvirat

61. Ve bizzâriyâtiz-zerri vennecmi iz hevê

Ve bigterabet liyel umûru tegarrabet

62. Ve fî suveril gur’êni hizben ve êyeten

Adede nê garael gâriu vemê gad tenezzelet

63. Fees elüke yê mevlâye fî fadlikellezî

Alê külli mê enzelte kutben tefeddalet

64. Biêhiyyen şerâhiyyen ezûnêyi sabvetin

Esbâvusin êli şeddeye egsemtü bitaytağat

65. Bisirrin budûhin echezetin betadin zehecin

Bivêhil vâhâ bil fethi vennasri esraat

66. Binûri feceşin mea set[k]hatin yê seyyidî

Vebil âyetil kübrâ eminnî minel fecet

67. Bihaggi fegacin mea me[k]hmetin yê ilêhê

Biesmâikel husnê ecirnî mineş-şetet

68. Hurûfun libehrâmin alet veteşê me[k]hat

Vesmu asâ Mûsâ bihiz-zulmetuncelet

69. Tevesseltü yâ rabbi ileyke bisirrihê

Tevessüle zî züllin bihinnêsüytedet

70. Hurûfun bimağnâhê lehel fadlü şurrifet

Mededdehri vel eyyâmi yâ rabbinhanet

71. Deavtüke yâ Allâhu haggan ve innenî

Tevesseltü bil êyêti cem’an bimê havet

72. Fetilke hurûfun-nûri fecmağ [k]havâssahê

Ve haggig meânihê bihel [k]hayru tummimet

73. Feehdirnî avnen [k[hâdimen musa[k]h[k]haran

Tuheymefeyâile bihil kurbetüncelet

74. fese[k]h[k]hirlî fîhê [k]hadîmen yutîunî

Bifadli hurûfi ümmil kitêbi vemê telet

75. Ve es’elüke yê mevlêye fismikellezî

Bihî izê duiye cem’ul umûri tevesserat

76. İlêhî ferham dağfî veğfirlî zelletî

Bimê gad deatkel enbiyâu ve tevesselet

77. Eyê [k]hâligî yê seyyidî igdi hâcetî

İleyke umurî yê ilêhî tesellemet

78. Tevesseltü yâ rabbi ileyke biehmedê

Ve esmâikel husnelletî hiye cummiat

79. Fecud vağfu vesfah yê ilêhî bitevbetin

Alê abdikel miskîni min nezratin abet

80. Veveffignî lil[k]hayri vessıdgi vettugâ

Veeskinniyel firdevse mea firgatin alet

81. Vekün bî raûfen fî hayêtî ve bağde mê

Emûtu veelgâ zulmetel gabrincelet

82. Ve filhaşri beyyid yê ilêhî sahîfetî

veseggil mevêzînî bilutfike in [k]haffet

83. Vecevviznî haddes-sırâtimuhervilen

Vehminî min harri nârin vemê havet

84. Vesêmihnî min külli zenbin ceneytuhû

Vağfir [k]hatîyetiyel izâme ve in alet

85. Feyê hâmilel ismillezî celle gadruhû

Teveffê bihî küllel umûri tesellemet

86. Fegâtil velê te[k]hşe vehârib ve lê te[k]haf

Vedus külle ardin bilvûhûşi teammerat

87. Veegbil velê tehrab ve [k]hâsim men teşêü

Ve lê te[k]hşe be’sen lil mulûki velev havet

88. Felê hayyetün te[k]hşê velê agrabun terâ

Velê esedün ye’tî ileyke bihemhemet

89. Velê te[k]hşe min seyfin velê tağni [k]hancerin

Velê te[k]hşe min rumhin velê şerrin eshemet

90. Cezâ men garâ hêzê şefêatü Ahmedê

Veyuhşeru il cenneti mea hûrin suffifet

91. Vağlem biennel Mustafâ [k]hayru mürselin

Veefdalü [k]halgillêhi men gad teferragat

92. Vesaddir bihî men câhihî külle hâcetin

Veselhu liken tencuve minel cevri vettağat

93. Ve salli ilêhî külle yevmin vesêatin

Alel Mustafâl mu[k]khtâri mê nesmetün semet

94. Ve salli alel mu[k]htêri vel êli küllihim

Keaddi nebêtil ardi verrîhi mê seret

95. Ve salli salêten temleul arda vessemêe

Kevebli ğamêmin mea ruûdin tecelcelet

96. Feyekfîke ennallâhe sallê binefsihî

Veemlêkehû sallet aleyhi vesellemet

97. Vesellim aleyhi dâimen mutevessilen

Meded-dehri vel eyyâmi mê şemsün eşragat

98. Vesellim alel ethâri min âli Hâşimin

Adede mê haccel hacîcu vesellemet

99. Verda yê ilêhî an Ebî Bekrin mea Umera

Verda alê Usmâna mea Hayderiş-şebet

100. Kezel âlü vel ashâbu cem’an cemîuhum

Meal evliyêi vessâlihîne vemê havet

101. Megâlü aliyyi vebni ammi Muhammedin

Vesirru ulûmin lil [k]halêigi cummiat

Celcelutiye Duası Türkçe Anlamı – Celcelutiye Türkçe

1. Bismillah ile başladım; ruhum, O’nun sayesinde o besmele içinde saklı olan çok sırları keşfetti.

2. İkincisinde O’nun yarattıklarının en hayırlısı olan Hz. Muhammed’e salavat getirdim. O Muhammed ki (dünyadan) bütün dalalet ve yanlışlıkları gidermiştir.

3. Ey İlâhım, Senin ismine dayanarak dua ettim. Hep açık olan ve gittikçe parlayan Ehad ve Bedi’ isimlerinle Sana yalvarıyorum.

4. Kadîr ve şanı yüce olan isminle Senden istedim. Ey güçlü (kadîr) Allah’ım, Sen islerimi kolaylaştır.

5. Ey Hayy ve Kayyûm olan Allah’ım, daima, umut ederek Sana yalvarıyorum. Ehad ve Bedi’ isimlerini şefaatçi yaparak yüksek sesle bağırıp Sana yalvarıyorum.

6. Denizin ortasına vurulan kılıç gibi olan isimlerinle ey yaratanların en hayırlısı olan Allah’ım; hadiseleri yönlendiren, savaş ve barışı sağlayan isimlerinle Sana yalvarıyorum ki, bu fitne ateşi söndürülsün!

7. Ey İlâhim, her derde, her ise ânında müdahale eden ve süratli bir şekilde icabet eden Allah, Ehad ve Bedi’ isimlerinle sana yalvarıyorum.

8. Ki kalbin hayatını canlandırasın, yani ondaki kirleri gideresin. Kayyûmiyetinle onu ayakta tutasın, o kayyûmiyet sırrı onda hep var kalsın, ve daima parlasın.

9. Bu Hayy ve Kayyûm nûrunun çok şimşeklerinden bir ziya üzerime parladı, yüzüme (kalbime) bir parıltı geldi ve şimşek çaktı.

10. Ve kalbimin üzerine rahmet sağanakları döküldü. Kerîm olan, Mevlâ’mız Allah’ın hikmetiyle… Ve bu şekilde, bu rahmet, hikmet, kerem hakikatleri konuştular.

11. Bundan sonra her yönden Nurlar beni kuşattı. Ve büyük olan sahibimiz Allah’ın haşmeti, bizi yüceltti.

12. Allah’ım Seni tenzih ederim, Sen yaratanların en hayırlısısın. Ve çok mükemmel bir şekilde çok çok yaratansın ve biat (antlaşma) yapanların en iyisisin!

13. Allah’ım, beni maksadıma ulaştır, bütün ihtiyaçlarımı gider. Hece harfleri seklinde toplanan Hurûf-u Mukattaa hakki için…

14. Muskama emanet olarak bırakılan harflerin sırrı hürmetine; İsimlerinin nûrunun parlaklığı hürmetine; yüce olan Ruhların hürmetine;

15. Bana nurlardan parlak bir feyiz akıt; üzerime gelsin, Nûr isminle kalbimin ölülüğünü dirilt!

16. Ey Allah’ım, bana bir heybet ve celâl giydir. Düşmanların ellerini ilim sayesinde benden uzaklaştır.

17. Allah’ım, benimle her nevi düşman ve kıskançlık arasına perde koy, yüce olan ve barışı sağlayan Kadîr ve Azîz isimlerinin hürmetine!

18. Tecelli etmekte olan Celâl ve büyüklüğünün nûruyla; Merhamet ve Şefkatinle; çok çok bereketli olan Kuddüs isminle, Sen bu karanlıkları aydınlığa çevir.

19. Ey bu milletin Rabbi olan Allah’ım, Sen Nûr ile ihtiyacımı yerine getir. Öyle bir Nûr ki, tecellisi seri olur. Ve hemen is biter.

20. Her bir peygamberini bir İsm-i A’zâm’a mazhar edip onları mucizelerle muvaffak ettiğin gibi, Sen Kâfi isminle islerimi kolaylaştır.

(Mucize değil de Sen bana yetersin!)

21. Ey yüce büyüklük Sahibi, Sen sadece bana (ilmî) bir keramet ver; ilim esrarı bana açılsın çünkü Sen bütün akılların ve zekâların sahibisin. Onlar ancak Seninle açılıyorlar.

22. Beni her türlü korku ve şiddetten kurtar; esprisi, kesin olan, hikmetli bilimsel ve kuşatıcı bir söz ile…

23. Ey Celâl Sahibi Allah’ım, beni  kün  kef’ i ile koru, ey heybetten ve başarısızlıktan dolayı kırılan kirik kalpleri tamir eden ve onları canlandıran Allah’ım!

24. Bana (ilimden) bir deniz ver, ve o denizin karasının en hayırlı kısmını bana nasip et; çünkü Sen benim sığınağımsın, ve bütün sıkıntılar, ancak Seninle gider…

25. Ve üzerime rızkı rahmet seli gibi yağdır. Çünkü insanlar azsa da Sen onların umudusun.

26. Sen düşmanlarımızı sağır, dilsiz ve kör et; (bizim ne yaptığımızı bilmesinler…) Ey güçlü Allah’ım, Sen Celâl ve büyüklüğünle onları kekeme eyle! (Millete yanlışı anlatmasınlar!)

27. Alîm ve Ganî isimlerinle beraber Kudretinin dairesinde, İsm-i Azâm’ınla yanlış yapmaktan korundum.

28. Bütün insanların kalplerini üzerime cevir. Ve Selâm isminin hürmetine bana onlardan bir kabul duygusu nasip et!

29. Ya İlâhî islerimi kolaylaştır, ve bize izzet ve yücelik ver. Alî ve A’lâ isimlerinin hürmetine!…

30. Ve üstümüze örtünü sarkıtıver; kalplerimize şifa ver; Sen, korkulardan dolayı hastalanan kalplere şifanın ta kendisisin!

31. Ey Allah’ım, bütün çalışmalarımızı bize bereketli kil, ve her şeyi kolaylaştıran Hû isminle bütün zorluk düğümlerini çöz!

32. Ey İlâhî, Allah, Hû, Hêyra’l-Hâlikîn isimlerinle; ve bütün rızıkların, güzelliklerin onun cömertlik hazinesinden gelişip gelen Cevad isminle Sana yalvarıyorum.

33. Senin gücünle, her yönden gelen bütün düşmanları reddediyoruz, geri gönderiyoruz! Ve Sen İsm-i Azâm’ınla, uzaktan onlara vurup, onları dağıtıyorsun!

34. Ya Rabbi, ya Ze’l-Celâl Allah’ım, çöl kelerinin gelip kendisine şikayette bulunduğu, Hz. Muhammed hürmetine Sen o düşmanlarımızı rahmetinden mahrum et! (onları başarısız kıl!)

35. Ya İlâhî, umudum Sensin, efendim Sensin; eğer bana tam isabet edecek bir ok atmak istemişlerse, Sen onların okunu yamult! (Onlara dönsün!)

36. Ya Rabbi, kesin olan iraden ile bütün zarar verenlerin tuzaklarını ve içlerinde sakladıkları kinlerini benden çevir.

37. Ey kendilerinden dilekte bulunulanların en hayırlısı, ve ihsan edenlerin en hayırlısı; ey umut edilenlerin en hayırlısı, Sen gelmiş geçmiş bu ümmete rahmet eyle! (onları basarili kil!)

38. İsmi Nûr ve güzellik olan yıldızımı parlat; günler ve çağlar boyunca, ey sürekli parlayan Nûr olan Allah’ım!

39. Senin Allah, Ehad, ……, Celâl, Celîl, Bedi’, ………, isimlerin hep parlamaktadırlar.

40. Bütün dualara kesin cevap veren isimlerini sayarak………. O isimlerinin ortaya çıkıp parlamasıyla çevrenin bereketiyle…..

41. Nûr lambası, tutuşturuluyor, gizlice açıklanıyor. Lambaların lambası tutuşturuluyor, gizlice aydınlanıyor.

42. Celâl ve Hêlik isimlerinin nûruyla; ve kibriyânla; çok bereketli olan Kuddüs ismiyle; bu fitne ateşi söndürüldü.

43. Allah, Hû, Samed, Cebbar, Kahhar isimleriyle ve savaş deniziyle yükselen düşmanlık ateşi söndürülecektir.

44. Allah, Hak, ……, Cemîl, Vedûd ve Mucîb, ………. isimlerinin hürmetine…….

45., 46., 47., Mürîd, Cemîl, Zâhir isminle taksim edilen; yüce ve yüceltilen ayetlerin (ve tefsirlerinin) şanı hürmetine…….

48. Selâm isminle duamı kabul et, ve benimle beraber ol; düşmanlara karşı bana Sen kâfi gel; çünkü onlar çok azdılar.

49. Ey yüceler yücesi, Sen gerçekten yücesin; Sen gerçek Haksin, diğer işler sadece araya giren bir rüzgar esintisi gibidir.

50. Senin dergahına gelen ve iltica eden bütün havl (kasdî güç) ve şiddetli saldırı, ancak Seninledir ve Senin bu kuvvetinle ancak zulmet dağılır.

51. Tâhâ, Yâsîn ve Tâsîn ile bizim için ol, mutluluğumuz için Tâ Sîn Mîm ile bize dön!

52. Kâf Hâ Yâ Ayn ve Sadlarıyla; bizi kuşatan her kötü gözden korunuruz!

53. Hâ Mîm, Ayn sonra Sîn ve Kaflarıyla; Selâm isminle her nevi kötülükten korunuruz!

54. Kaf ve Nûn ve onlardan sonraki Hâ Mîm ile yine korunuruz, Ve Duhan suresinde sağlam bir sır vardır.

55. Elif Lam ile ve Nîsâ sûresiyle, ve Mâide ukûduyla; En’âm ve Nûr surelerinde bir nur parlamıştır.

56. Elif Lâm sonra peşlerindeki Ra sırrıyla; Nûr isminle bütün (süflî) ruhanilerin üstüne çıktım.

57. Elif Lam sonra Mîm ve Ra’sı ile Ruhların mecmaina yükseldim. Fakat gerçek Ruh çok yücedir.

58. Kitabin (Kurân’ın) bütün Hâ Mîm’lerinin sırrıyla üzerime Nûr isminin fazlı aksin, ey bölümlere ayrılmış Nûr!

59. Amme, Abese, Nâziat ve Târik sûrelerinle Ve’s-semâ-i Zâti’l-Burûc ve Zilzal sûrelerinde…..

60. Tebâreke, sonra Nûn sonra Seele Sâil sûreleri hürmetine. Hümeze, Ve’s-semsi Küvvirat surelerinde………

61. Ve’z-zâriyât-i zerven, Ve’n-necmi izâ hevâ, Veikterabet sûreleriyle bana isler yakınlaştırıldı.

62. Bütün Kurân sûrelerinin içinde hizip ve ayet olarak, okuyanın okuduğu ve manen nâzil olduğu kadar sırlar vardır.

63. İşte ey Allah’ım, Senin fazlınla bu şekilde yazdırdığın üstün kitaplar hürmetine Sana yalvarıyorum.

64. Rahman ve Rahim isminin tecellisiyle yeni ve harika olarak Esmâ-i Hüsnâ’na dayanılarak yazılmışlar, ve Hakîm ismiyle taksim edilmişler.

65. ……….. Senin Esmâ-i Hüsnâ’n sırrıyla fetih ve nasrı (ilâhî yardımı) süratli netice verirler.

66. Kibriya ve Hâkimiyetinin nuruyla ey efendim; ve Âyetü’l-Kübra ile beni ani felaketlerden emin kil!

67. Ey İlâhım, zuhûr ve kemalâtının hakki için ve bu şekilde odaklanan Esmâ-i Hüsnâ’n ile beni dağınıklıktan kurtar…

68. Bunlar Nûr harfleridir. Yüce ve yüksektirler. Asâ-yi Mûsa ismiyle de karanlık dağıldı.

69. Ya Rabbi onun sırrıyla Sana yalvarıyorum. Gayet zillet içindeki birinin yalvarışıyla… Ki; onunla insanlar hidayet buluyor…

70. Bu manadaki bütün kelimelerin san ve şerefi, üstünlüğü vardır. Günler ve çağlar devam ettikçe; ya Rabbi Sen şefkat et!

71. Ya Rabbi, gerçekten ben Seni çağırdım; bütün ayetlerle ve ayetlerin içindekileriyle Sana yalvardım!

72. İşte bütün bunlar nur kelimeleridir, onların özelliklerini topla. Ve manalarını tahkik et; bütün hayır onlarla tamamlanır…

73. İşte ya Rabbi, bana musahhar bir yardımcıyı daima hazır et: Allah’ın hadimi; onunla bütün sıkıntılarım gider…

74. hadimler içinde bana itaat eden bir hizmetkarı musahhar kil; Fatiha ve peşinde gelen Kurân hurufâtı hürmetine…

75. İşte ya Rabbi, Senin o İsm-i Azâm’ınla Sana yalvarıyorum ki; onunla dua edildiği zaman bütün isler kolaylaşır.

76. Ya İlâhî, Sen zayıflığıma acı, zellelerimi bağışla; o dua sayesinde ki, bütün peygamberler onlarla dua etmiş ve yalvarmıştır…

77. Ey Hâlikim, ey Efendim, ihtiyacımı kaza et. Ya Rabbi bütün islerim Sana teslimdir…

78. Ya Rabbi, Hz. Muhammed’in sana olan yakınlığıyla (velayetiyle) sana yalvarıyorum; ve Onda birlesen Esmâ-i Hüsnâ’n ile Sana yalvarıyorum.

79. Sen cömertliğinle, af ve safhınla tövbelerimizi kabul etmekle miskin olan kuluna muamele et; beni kötü bakışlardan koru!

80. Beni hayra, doğruluğa ve takvaya muvaffak eyle; ve yüksek cemaat ile Firdevs Cennetine yerleştir.

81. Hayatımda ve öldükten sonra, ve kabrin karanlıklarını üstümden atıp, nuru görünce bana şefkatle muamele et.

82. Ve haşirde ya İlâhî amel defterimi beyaz kil; eğer tartılarım hafif gelirse Sen onları ağırlaştır.

83. Beni hızla Sırat sınırından geçir. Beni ateşin (Cehennemin) ve içindekilerin sıcaklığından koru!

84. Ve islediğim bütün günahlarda bana müsamaha göster. Çok çok kabarık olsa da benim bütün günahlarımı affet…

85. İşte ey şanı yüce İsm-i Azâm’ı taşıyan! Sen tehlikeli bütün durumlardan kurtulacaksın, sonunda selamete ereceksin.

86. Dövüş, çekinme; savaş, korkma; vahşilerle mamur olmuş bütün her yere bas!

87. Karşıla, kaçma; dilediğin her düşmanla mücadele et; her yeri kuşatmış olsalar da kralların şiddetinden korkma!

88. Korkacağın bir yılan olmayacak; göreceğin bir akrep olmayacak; ve sallanarak sana gelen bir arslan olmayacak!

89. Kılıçtan korkma, hançerin darbesinden korkma, mızraklardan korkma, ve okların şerrinden de korkma!

90. İşte bunu okuyanın mükâfâtı Zât-i Ahmediye’nin şefaatidir. Ve cennetlerde saf olmuş hûrilerle beraber haşrolacaktır.

91. Ve bil ki, Hz. Muhammed Mustafa peygamberlerin en hayırlısıdır. Ve Allah’ın dağınık (çeşit çeşit) yaratıklarının en üstünüdür.

92. Her ihtiyacın anında O’nun (A.S.M) makamını kendine şefaatçi yap; Ondan iste ki zulümden ve azgınlardan kurtulasın…

93. Ya Rabbi, her gün ve her saat, her nesne hareket ettikçe, Sen, seçkin olan Hz. Muhammed Mustafa’ya salât ve rahmet indir.

94. Sen o Seçkine ve bütün ailesine salât indir; yer bitkileri ve rüzgarın esintileri kadar.

95. Yeri ve göğü dolduran bir salât ile Ona salavât indir. Parlayan gök gürlemeleriyle beraber, yağan bulutların yağmuru kadar…

96. Ey Muhammed (A.S.M), bizzat Allah ve meleklerinin sana salât ve selam etmesi Sana yeter.

97. Sen de daima, yalvararak O’na selam ve barış elini uzat. Güneş doğup günler ve çağlar geçtikçe…

98. Haşim ailesinden temiz olanlara da selam et. Hacıların hac edip verdikleri selam sayısınca…

99. Ya İlâhî Ömer ile beraber Ebu Bekir’den razı ol; sâbit-kadem olan Haydar ile beraber Osman’dan da razı ol:

100. Ve böylece bütün Âl ve Ashaptan da razı ol, Evliya, Salihler ve içlerinde barınanlardan da razı ol…

101. Bu Hz. Muhammed’in amcasının oğlu olan Ali’nin makalesidir. Yaratıklarla ilgili bütün bilgi sırları ve gizli bilgiler onda toplanmıştır.

Data detaylı bilgi için: https://www.mynet.com/celcelutiye-anlami-turkce-okunusu-ve-celcelutiye-duasinin-faydalari-110106692149

Celcelutiye Duası PDF

Yukarıda detaylı ne olduğunu, faziletlerini, yararlarını ve zararlarını anlattığım celcelutiye duasını pdf olarak indirmek isterseniz aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Celcelutiye duası indir https://www.ilkmedyum.net/wp-content/uploads/celcelutiye-duasi.pdf

Merak Edilen Sorular

Celcelutiye duası neye iyi gelir?

Bu dua hz. Ali (r.a.) tarafından ilk olarak süryanice olarak verilen bir duadır. Ruhi ve manevi bir çok derdin çözümü olarak bu dua okunmaktadır. Unutmayın ki ne isterseniz isteyin Allah’da isteyin. Bu dua da Allah ile aranızdaki dua kapısını açmaktadır.

Celcelutiye duası abdestsiz okunur mu?

Celcelutiye duası ne kadar okunmalı?

Celcelutiye duası hangi dil?

Celcelutiye duası hangi kitapta var?

Adetliyken celcelutiye duası okunur mu?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

32
9 Yorum, 35 Paylaşım, 32 Beğeni

9 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sevdiğim ile kavga etmiştik. Benden uzaklaşmıştı. Hocamın söylediklerini yaptım. Bana 3 gün sonra seni arayacak demişti. Gerçekten de 3 gün sonra aradı. Sorunlarımızı çözmek için konuştuk. 2 hafta sonrasında ise tekrar bir araya geldik.

  2. Herkese merhaba önceden büyü işlerine hiç inanmazdım internetten bayağı araştırdım işim gücüm bi türlü yolunda gitmiyordu medyum arayışına girdim ve tesadüfen ismail hocanın sayfasına denk geldim fikir almak için aradım şans kısmet açma vefkini anlattı ve çalışma yaptık çok iyi sonuç aldım. Emeğinize sağlık hocam.

  3. Hocanın telefonu hala aynı değil mi? Aradığımda sürekli numara başkası ile görüşüyor diyor.

  4. Bana papaz büyüsü yapılmış hayatım zindana dönmüştü kaç hoca denediysem bu büyüyü bozamadılar İsmail hocayı buldum bi çok medyumun yapamadığını kısa bir sürede yaptı ve büyüyü bozdu rahata erdim.

  5. Bana papaz büyüsü yapılmış hayatım zindana dönmüştü kaç hoca denediysem bu büyüyü bozamadılar İsmail hocayı buldum bi çok medyumun yapamadığını kısa bir sürede yaptı ve büyüyü bozdu rahata erdim.

  6. Yorumları okudum internette bayaa araştırdım artık karar verdim İsmail hocama bağlama büyüsü yaptıracağım ulaştım kendisine çok yoğun olduğu için haftaya alacak işlemimi hocam size güveniyorum inşallah sonucuda paylaşacağım burdan.