Kötü Alışkanlıkları Bırakmak için Medyum

Kötü alışkanlıkları o kişilerin hayatında bulunan genel akıştır. Örnek veriyorum onlarda 12 de kalkıp içki içer gibi. insanların bu alışkanlıkları olmasının


insanoğlu şaşar Beşer. Hatasız kul yoktur insanlar hata yaparlar ve hatalarından ders çıkarırlar. Bazı hatalar vardır ki büyük hatalardır ve kişiden başkasına doğru düzgün zarar vermez. Nedir bu hatalar diye soracak olursanız kumar, içki, uyuşturucu gibi tabiri caizse kötü alışkanlıkları dır.Herhangi bir şeyin bile alışkanlık haline gelmesi bazen sıkıntılar yaratabilir. insanlar kendilerindeki bu alışkanlıklarından rahatsızlık olabilirler veya çevresindekiler bu kişinin alışkanlığından rahatsızlık duyuyor olabilirler.

Kötü alışkanlıklar
Kötü Alışkanlıklar

Kötü Alışkanlıklar

Zaten yapılması gereken bu alışkanlıklardan vazgeçmektir. Doğru olan budur ve dinimizce emredilen de budur. Ama yazımızın başında da bahsettiğim gibi insanoğlu şaşar beşer hata yapar. Önemli olan bu hatalarından ders çıkarmaktır.Hatalarından ders çıkaran kişi zaten bu alışkanlıklardan vazgeçmek isteyecektir. Ama alışkanlıklarından vazgeçmek bir anda olan bir şey değil, insanlar komplike varlıklar değildir. Basit yaşantıları ve alışkanlıklar vardır. Hayatların genelde hep tek düze gider. Sabah yedide kalkmak, elini yüzünü yıkamak, kahvaltı yapmak, üstünü değiştirmek, kahve içmek, araba sürmek, işe gitmek, çalışmak, tuvalete gitmek, vs. gibi liste uzayıp gider ama tek düzedir sistem, genel yaşantı biçimidir. Her gün bunları yapmak kişinin hayat tarzı yaşayış biçimi olur.

Kötü Alışkanlıkları Bırakmak için Medyum

Kötü alışkanlıklar o kişilerin hayatında bulunan genel akıştır. Örnek veriyorum onlarda 12 de kalkıp içki içer gibi. insanların bu alışkanlıkları olmasının gene birçok nedeni vardır. Aile içindeki sıkıntılar, kişinin ruh hali alışkanlıkların oluşmasına sebebiyet veriyor olabilir. Bu alışkanlıklardan kurtulmak için farklı yöntemler deneniyor olabilir. Ama az önce de dediğim gibi alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değildir.Bazen de siz ne kadar nefsine hakim olursanız olun yine de kötü alışkanlıklarınızdan vaz geçemeyebilirsiniz.

Siz o kötü alışkanlığınızı bitirmeyi çalışırsınız ama bir şeyler size engel olur. Tam hayatınızdan kötü alışkanlığınızı bitireceğiniz zaman hayatınız allak bullak olur ve yine çözümü alışkanlıklarınızda ararsınız. Böyle durumlar alışkanlıklarımızdan vazgeçemiyorsanız bir kötü alışkanlıkları bıraktıran büyüler yaptırabilirsiniz.Kötü alışkanlıkları bırakmak için Medyumlar ilk olarak alışkanlıkların oluş nedenini araştırır ve bu nedenleri ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yaparlar. Yapılan çalışma sonucunda kişiler kötü alışkanlıklarından vazgeçirilir. Kişinin kötü alışkanlığı sebebi her neyse bununla alakalı yapılması gerekenler yapılır ve sizin ve Allah’ın izniyle alışkanlıklarınız bitirilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
5 Yorum, 65 Paylaşım, 62 Beğeni

5 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eşimi bana geri getirdiniz ya hocam. Bana cennetleri verdiniz. İnşallah cennetlerde sizin olur.

  2. Bu yola birlikte çıktık birlikte ilerleyeceğiz dediniz. Dediğiniz gibi hiç beni bırakmadınız. Çok teşekkür ederim hocam.

  3. Bundan sonra benim için değeriniz ailemden sonra geliyor hocam. Bana hem arkadaş yoldaş oldunuz hem de dertlerimden kurtardınız.