Ledun ilmi

Siz bir kişiye nükleer bomba verirseniz onu o saniye patlatmaz belki ama o bombayı mutlaka kullanacaktır. Ledun ilmi de böyledir.


Ledun ilmi konusunda birçok insanın bilgisi yoktur. Neredeyse hiç kimse ledün nedir, ne işe yarar bilmez. Bu yüzden bende bu yazımızda sizlere Ledün ilmini anlatmaya, ilmi ledun ile yapılabilecekler nedir bunları açıklığa kavuşturmaya çalışacağım. Umarım bu şekilde kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirim. Lafı daha fazla uzatmadan konuya girelim.Ledün ilmi veya diğer söyleniş şekliyle ledünnî ilim içeriği bakımından; Allah ile ilgili bilgiler ve sırlar taşımaktadır, kendisi gayb ilmi olarak geçmektedir. Bu ilim sayesinde yapılabileceklerin sınırı yoktur. Bir kılı kırk yarıp, tereyağı keser gibi insanı ikiye bölebilen bir ilimdir.

Ledun ilmi
Ledun ilmi

Ledun ilmi kişilere nasıl bahşedilir ?

Ledün ilmi tamamı ile bir kişiye verilemeyecek kadar büyük bir güç ve ilimdir. Bu yüzden derecelere ayrılmıştır ve ledün ilmi yetmiş iki derecedir. Ledün ilminin ilk basamağında olan kişi denizdeki damla sayısını, ağaçlardaki yaprak sayısını söyleyebilmektedir. Ledün ilminde derece oluşunun sebebi insanın fıtratıdır, sonuç olarak insan oğlu çiğ süt emmiştir ve güç eline geçtiğinde ne yapacağı belli olmaz!.. Siz bir kişiye nükleer bomba verirseniz onu o saniye patlatmaz belki ama o bombayı mutlaka kullanacaktır. Ledün ilminin tamamı içinde aynı şekilde düşünebilirsiniz. Dünyada gelmiş geçmiş onca insan içerisinden sadece iki kişi bu ilme yetmiş ikinci derecede kullanmaya nail olmuştur.

Bu ilim verilirken bir kısıtlama var mıdır ?

Bu kişilerden ilki peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ikincisi ise Hazreti Hızır’dır. Hazreti Hızır tayy-i mekân ve tayy-i zaman yeteneğine ledün ilmi sayesinde sahiptir. (Tayy-i zaman: Zamanda yolculuk yapmak, belirli zaman aralıklarında bulunmak) (Tayy-i mekân: An dediğimiz saniyeden daha küçük o zaman biriminde binlerce kilometre yolu kat etmek, mekân ve araç sınırlaması olmaksızın seyahat etmek)Bu ilim ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer nokta ise çalışma ve gayret ile elde edilmez. Ya Allah tarafından kişilere bahşedilir ya da bu ilme hali hazırda sahip olan medyumlar el vererek ilmi bir başkasına aktarır. Bu işi gene kendi başına yapamaz. Kişi ledün ilmini vermeden önce istiareye yatar ve istiare sonucu kime el vereceklerine karar verirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

24
2 Yorum, 27 Paylaşım, 24 Beğeni

2 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İyi günler ben sürekli hasta oluyorum 2 gün iyiyim 5gün kötü hem bedenen hem psikolojik olarak hocam bu durum için yapılabilcek bişey var mı?

  2. Bana 3 harfliler musallat olmuştu etkisinden bi türlü çıkamıyordum medyum İsmail sayesinde rahat bi nefes aldım kurtuldum çok şükür.Hayırlı günler haneme büyü yapılmış ve ev halkı olarak zor günler geçiriyorduk İsmail hocamı buldum internette aradım 2 kez telefonda görüştük ve büyüyü bozdu Allah razı olsun işinde çok iyi bir hoca.hocam size ayrılık büyüsü yaptırdım gerçekten başıma bela olan o kişiden kurtuldum Allah sizden razı olsun hocam size yaptırdığım aşk büyüsü söylediğiniz gibi 5 gün değil ama 3 günde gerçekleşti çok şaşırdım