Nazar Nedir? Nazar Belirtileri

Ama yine de kişinin nazar değdirmesinin önüne kişi dışında kimse geçemez. Ama kişiler nazara karşı korunabilir. Umarım bahsettiğimi sizlere


Nazar Nedir?

Bir kişinin herhangi bir şey hakkında kıskançlığı. İstediği nesneye karşı duyduğu hasret. Bu hasretle o nesnenin durumunu, şeklini veya oluş biçimini değiştirme. İşte bunlar nazar yada halk dilinde göz değmesi olarak adlandırılmaktadır. Dinimizce varlığı kabul edilen bir enerji biçimidir. Az veya çok farketmez bu enerji herkes de bulunur.

Nazar
Nazar

Nazar Nedir?

Nazar kelimesi Arapça’dan dilimize geçmiştir. TDK’ya göre kelimenin iki farklı anlamı bulunmaktadır. Bunlardan birisi bakış, bakma, göz atma anlamındadır. Diğer ise belli kimselerde bulunduğuna inanılan, kıskançlık veya hayranlıkla bakıldığında insalara ve hatta cansız nesnelere kötülük veren bakış anlamındadır. Ancak genel tabiriyle kötü enerji anlamını taşımaktadır.

İyi yada kötü, faklı niyetle bir şeye dikkatli, uzun uzun bakılıyorsa baktığınız şeye enerji gönderiyorsunuz demektir. Bu enerji de çok farklı boyutlara taşınabilir. Hevesle, özenerek baktığınız nesneler kırılabilir, bozulabilir. Özenerek baktığımız bir insan hasta olabilir, işleri durabilir, hatta ölebilir. Nazarın zarar sınırı yoktur. Kara büyü olarak tabir ettiğimiz büyüler kadar zararı olabilir. Bu konuda da bazı tavsiyelerim olacak.

Artık yediğimizi içtiğimizi, gezdiğimizi kısacası her şeyi sosyal medya üzerinden paylaşıyoruz. Yeni doğan bebekleri bile. Bu çok yanlıştır. Çünkü milyonlarca insan var bu mecrada. Hangisi iyi niyetlidir. Hangisi kötü niyetlidir anlamak, bilmek mümkün değil. Sosyal medya üzerinden de nazar değebilir. Çok dikkatli olun. Her şeyi paylaşmayın. Özellikle masum çocuklarınızı lütfen paylaşmayın. Kıskanarak bakan bir insan hayatınızı alt üst edebilir.

Göz değmesi haktır. Deveyi kazana, insanı da kabre girdirir.

Nazar Ne Demek?

Nazar konusunda birçok yerde birçok farklı görüş vardır. Kimisi olduğuna inanıp varlığını kanıtlamaya çalışırken, kimisi yoktur diyerek gerçek olmadığını savunuyor. Nazar kelimesi bir ad dır ve anlamı eskide bir konuyla ilgili görüş olarak bilinmektedir. Eğer bir şeye nazar değerse o şey ya bozulur, ya kırılır yada muhakkak başına mutlaka bir şey gelir.

Nazar aslında kişinin üzerindeki negatif enerji yönlendirmesi durumudur. Bu durum bazen kişinin kendi iradesi ile olurken kimi zamanda istemsiz şekilde gerçekleşir. Bu enerji sadece kıskançlık ve haset yüzünden etkilemez. Enerjinin etki etmesinin birçok farklı nedeni olabilmektedir. Bu kadar savunmasız olduğumuz bu konu hakkında bir çok farklı çözüm vardır. İlk olarak nasıl değdiğini anlamalıyız ve buna göre de çözümler üretmeliyiz.

Nazar Nasıl Bir Enerji Biçimidir ?

Kimisinde yüksek kimisinde ise daha azdır değdirme kapasitesi. Bir kişiye ya da bir şeye değmesi kişinin o şeye karşı duyduğu niyeti ile gerçekleşir. Yani bir kişi bir şeyi çok istiyordur ama iyi niyetiyle. Sadece bende olsun ondakinin başına bir şey gelsin diye düşünmüyorsa burada nazar değme ihtimali düşer. Kişi kötü niyetle ve hasetle yaklaşmadığı için. Ama bazı kötü niyetli ve kötü düşünceli kişiler gücü düşükte olsa o şeyi büyük nazara getirirler. Bunun nedeni de kötülüğün bazı varlıklar tarafından sezilmesi ve kanalize olmasıyla ilgilidir.

Göz değmesi sadece kişiye değil bütün her şeyde. Bir kişi sizin bilgisayarınızı kıskanıyordur ve nazarı değmiştir, bilgisayarınız bozulur.Bu sadece bir örnekti. Demek istediğim her türlü şeyde olur. Bir kişinin nazarının değmesini kimse engelleyemez. Nazarı değen kişi engelleyebilirse engeller. Ya da bazı yöntemlerle nazara karşı koruma yapılır. Ama yine de kişinin nazar değdirmesinin önüne kişi dışında kimse geçemez. Ama kişiler nazara karşı korunabilir. Umarım bahsettiğimi sizlere aktarabilmişimdir. Sizede değdiğini düşünüyor olabilirsiniz. Belki hasta olmuşsunuzdur, belki çok güzel bir insanken çirkinleşmeye başlamışsınızdır. Bunlarının sebebini nazara yoruyor olabilirsiniz.

Nazar Değdiğini Nasıl Anlarız?

Eğer üzerinizde nazar olduğunu düşünüyorsanız bunun bir kaç farklı belirtisi mevcuttur. Bu belirtilere bakarak üzerinizde nazar olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca ufak bir test yapmakta mümkündür. Eğer yaptığınız test sonucu nazar değdiğini anlarsanız kesinlikle çözüm bulmanız gerekmektedir.
Nazarı anlamak için su testi yapabilirsiniz. Yapacağınız ufak bir test sonucu büyük sonuçların önüne geçmiş olursunuz. Nazar testine başlamadan önce unutmamak gerekir ki herşeyin başı niyettir. İlk olarak niyet ederek işleme başlamayı unutmayın.

 1. İlk olarak niyet ederek işleme başlamanız gerekmektedir.
 2. Ellerinizi sabunlu su ile güzelce temizleyiniz.
 3. Temiz bir ortamda olmayı unutmayınız.
 4. Bir bardak su sığacak büyüklükte tabak alınız.
 5. Tabağın plastik olmaması gerekmektedir. Çünkü suyun tadından anlayacağız.
 6. Tabağın içerisine bir bardak su koyunuz.
 7. Sağ elinizin işaret parmağını suyun ortasına batırınız.
 8. Besmele çekiniz.
 9. Bir kez Fatiha suresini okuyunuz.
 10. Üç kez Nas ve üç kez Felak surelerini okuyunuz.
 11. Bunları okuduktan sonra suya üfleyiniz.
 12. Bu suyu tekrar bardağa doldurunuz.
 13. İlk önce bir yudum içiniz.
 14. Sonra 3 yudum içiniz.
 15. Eğer suyun tadını aldıysanız bu kadar içmeniz yeterli. Ama alamadıysanız tamamını içiniz.
 16. Suyun tadı acı ise üzerinizde nazar var demektir.

Nazar Belirtileri

Nazar değmesi ile kişide belirgin problemler gözlemlenmektedir. Bu problemlerden ilki kişide karşı konulamaz bir uyku ihtiyacının bulunmasıdır. Nazar değen insan kendisini uykudan alıkoymakta zorlanır. Ayrıca ne kadar uyursa uyusun tekrar yatmak ister ve uyanmakta güçlük çeker.

Unutkanlık da nazar değmesi ile kendini gösteren belirtiler arasındadır. Göz değdikten sonra kişi belirgin bir dalgınlık ve unutkanlık haline girer. Öyle ki; kişi kendi numarasını ve adresini dahi unutacak bir seviyeye gelir. Kişilerde pratik olarak sorulan sorulara cevap verme yeteneğinin de kaybolduğu gözlenmektedir. Unutkanlık, Üzerimde Nazar Olduğunu Nasıl Anlayabilirim? sorusuna verilen en doğru cevaplardan biridir.

Takıntılı davranışlar da kişiye nazar değmiş olabileceğinin bir işaretidir. Daha önce fark edilmeyen el hareketleri ya da eşyalarla ritim tutma isteği bu davranışlara örnek verilebilmektedir.

 • Aşırı derecede, karşı konulamayan uyku isteği.
 • Eşyaların kırılması, bozulması.
 • Unutkanlık veya dalgınlık.
 • Takıntı haline getirilmiş davranışlar ve sözcükler
 • Bıçak, makas vb. keskin aletlere karşı korku duymak.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

44
2 Yorum, 47 Paylaşım, 44 Beğeni

2 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bana papaz büyüsü yapılmış hayatım zindana dönmüştü kaç hoca denediysem bu büyüyü bozamadılar İsmail hocayı buldum bi çok medyumun yapamadığını kısa bir sürede yaptı ve büyüyü bozdu rahata erdim.

 2. Selamın aleyküm arkadaşlar Medyum İsmail Aktaş Bağlama Büyüsünde çok iyi ben dahil iki arkadaşımında işlemini yaptı. Bi çok medyuma işlem yaptırdım hiç bir etki görmemiştim. İlk kez bu kadar iyi büyü yapan medyumla karşılaşıyorum. İsmail aktaş tarafından yapılan büyü anında etki ve çok iyi sonuç gösterdi. Herkese Medyum İsmail Aktaş Hocayı tavsiye ederim Allah razı olsun hocamdan.