Sabır Nedir ? Sabır Duaları

Bu yazımda sizlere sabır nedir, islam’da sabır, sabır neden önemlidir, sabırla ilgili ayetler bunu anlatmaya ve biraz olsun sizleri aydınlatmaya çalışacağım.


Bu yazımda siz değerli kardeşlerime sabır nedir, islam’da sabır, sabır neden önemlidir, sabırla ilgili ayetler bunu anlatmaya ve biraz olsun sizleri aydınlatmaya çalışacağım. Dilerseniz lafı uzatmadan başlayalım

Sabır
Sabır

Sabır Nedir?

Bir konu hakkında beklemek, eğer bir acı veya sıkıntı çekiliyorsa buna katlanmaya soğukkanlı bir şekilde sükût etmeye susmaya, beklemeye denir.insan oğlu bu dünyaya imtihan için gönderilmiştir bu imtihanlara genel olarak bir ad vermek gerekirse dert diyebiliriz. Bundan dolayıdır ki çekecek derdimiz, çilemiz varmış deriz. Yüce Rabbimiz ise dermansız dert vermez. Her derdin bir çözümü vardır. Ancak bu çözüm ne olursa olsun yol hep sabır etmekten geçer. Bu yüzden sabır etmenin dinimizdeki önemi ve yeri büyüktür. Sabır en büyük erdemlerden birisidir.

İslam’da Sabır

Sabır etmek dini olarak da en büyük ve önemli şeylerden birisidir. Bu konu hakkında birçok hadis ve ayet bulunmaktadır. Bizim bu başlıkta ele alacağımız sabır konusu medyumların yaptığı işlemlerde sabırlı davranmaktır.Kimi kardeşlerimize farklı farklı işlemler yaparak göndermekteyiz. Aşk büyüsü, bağlama büyüsü, geri getirme büyüsü gibi çeşit çeşit işlemler ile sevgili kardeşlerimize yardımcı oluyoruz. Ancak bu kardeşlerimiz sabır etmedikleri için işlemlerde sıkıntı yaşıyorlar. Kimi kardeşimize geri getirme ile ilgili bir vefk yazıp gönderiyoruz sabırlı ve inançlı olmadığı için kalbini bozuyor ve içine şüphe düşürüyor sonrasında ise yaptığımız tılsım, büyü, vefk kısacası işlem ne ise yapılan işlemi bozuyor bu şüphe.

Kimi kardeşlerimiz hem sabırsızlık hem inançsızlık hem de kalbinin bozuk olması sebebiyle kendisine gönderilen işlemi açıyor ve o şekilde işlem bozuluyor. insanlar ömürleri boyunca her türlü sıkıntı ile karşılaşırlar bu sorunlarla mücadele etmek kimi zaman çok zorlaşabilir. Bazen elimizden geleni yapsak da olmaz çünkü yaşadığımız sıkıntının çözümü ne yazık ki ellerimizde değildir. Biz o sıkıntıyı çözmek biraz mutlu olmak refaha ermek için elimizden geleni yaparız ama o sıkıntımıza cevap verecek olan kişi, refaha erdirecek kişi biz olmadığımız için elimizden bir şey gelmez. Elimizde iki seçenek kalır bu iki seçenekte aynı yere çıkar sabır etmek. Birisinde kabul eder acının geçmesi için sabır edersin diğerinde farklı yollara başvurur sabredersin ve hangi seçeneği seçerseniz seçin selamete varırsınız.

Sabretmek

Başka yollara başvurmaktan kastım medyumlara başvurmaktır. Medyumlara başvurduktan sonra konu ne ise o konu ile ilgili işlem yaparlar. Kişilerin yaptırdıkları işlemin tutması için beklemeleri ve sonsuz güven içinde sabır etmeleri gerekir. Kişi illa ki selamete erip mutlu olacaktır. Hayatınız ortalama 90 yıl sürdüğünü varsayarsak 90 yılın 90 yılında da sıkıntı çekip sabır etmeyeceksiniz. illa ki ettiğiniz islama göresabır meyvesini verecek ve sizleri daha mutlu bir hayata taşıyacaktır.Zaten medyumların yaptığı işlemlerin çalışma mantığı anahtar gibidir. Her sorun bir kapıdır ve her kapıyı açan bir anahtarı vardır. Bu anahtarın dişleri sizin inancınız, sabır etmeniz, medyumun yaptığı işlemler, işlemi yapan medyuma inancınız, güvenciniz ve güçlü kalmanızdır.

Sabırın Önemi

Sabır yukarıda söylediğim sebepler nedeniyle önemlidir. Bir kişi sabır etmezse muradına eremez. Çünkü yazımızın başında da belirttiğim gibi insanlar her türlü sıkıntıyı yaşarlar. Çünkü hayat ve her sıkıntı bizim içindir yüce rabbimiz bizi imtihana tabi tutar. Bu imtihanda ise sabır etmemizi ister. Çünkü ona ne zaman karşı geleceğimizi görmek ister, sınırlarımızı zorlayarak ona olan inancımızın kırılırlığını kontrol etmek, ona inanmayı ne zaman bırakacağımızı görmek ister. Bu imtihanla başa çıkmak için ise sabır etmeyi bize tembihler bu sebepten ötürüdür ki sabır önemlidir. Allah’ın izni ile medyum ismail Aktaş Hocanın yapacağı çalışmalar ve sizin sabrınız neticesinde istediklerinize kavuşursunuz.

Sabırla İlgili Ayetler ve Sabır Duası

Sabır duası için bulunan ayetler; Bakara Suresi – 155: Ant olsun, Biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele.Bakara Suresi – 249: Talut, orduyla birlikte ayrıldığında dedi ki: Doğrusu Allah sizi bir ırmakla imtihan edecektir. Kim bundan içerse, artık o benden değildir ve kim de -eliyle bir avuç alanlar hariç-onu tatmazsa bendendir. Küçük bir kısmı hariç (hepsi sudan) içti. O, kendisiyle beraber iman edenlerle (ırmağı) geçince onlar (geride kalanlar): Bugün bizim Caluta ve ordusuna karşı (koyacak) gücümüz yok dediler. (O zaman) Muhakkak Allaha kavuşacaklarını umanlar (şöyle) dediler: Nice küçük topluluk, daha çok olan bir topluluğa Allahın izniyle galib gelmiştir; Allah sabredenlerle beraberdir.

Nereye Kadar Sabır?

Hayatımızda yaşadığımız her sıkıntı bir dikendir. O sıkıntılar sonucunda güle ulaşırız. Güle ulaşmak için dikene katlanmak gerekir, sabır etmek gerekir. Bu yüzden hayatımızın her yerinde sabretmeyi unutmamalıyız. Her sıkıntının sonu refahtır bunu unutmamak, kalbimizden Allah sevgisini eksik etmemek ve sabır etmeye devam etmek gerekir. Mutlu olana kadar sabırlı olmak ve Allah’a isyan etmemek, ona şirk koşmamak, islamda sabır için en önemli etmendir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

44
47 Paylaşım, 44 Beğeni

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir