Yıldızname Nedir ? Nasıl Bakılır ?

Yıldızname kişilerin bilgileri ile (isim, soy isim, anne ismi, doğum tarihi, doğum saati gibi) bakılan bir tür geleceği tahmin etme kehanette bulunma yöntemidir


Yıldızname bakmak fal ile karıştırılmamalıdır. Fal farklı bir şeydir. Fala falcılar bakarlar ve falcıların medyumlar ile karıştırılamamaları gerekir. Şayet falcılar bir medyumun yaptığının onda birini yapamaz. Falcılar sadece gelecek hakkında tahminlerde bulunur kehanetler oluştururlar bu kehanetler tutabilir ya da tutmayabilir. Falcılara baktırılan fallar tamamen eğlence amaçlıdır.

Yıldızname
Yıldızname

Yıldızname Nedir ?

Yıldızname kişilerin bilgileri ile (isim, soy isim, anne ismi, doğum tarihi, doğum saati gibi) bakılan bir tür geleceği tahmin etme, kehanette bulunma yöntemidir. Yıldızname bakımı (Yıldızname hesaplama) ile Yıldızname bakan kişi, kişinin hayatında doğumundan ölümüne kadar gerçekleşecek her şey hakkında kehanette bulunabilir.

Yıldızname bakan medyumların baktıran kişilerin geleceği hakkında bulunduğu yorumlar ise falcıların yaptığı gibi eğlenceden ibaret değildir. Evet, tamamen geleceğin görülmesi değildir gayb sadece Allah tarafından bilinir ancak medyumların yaptıkları da cinler yardımı ile var olanı anlamlandırmak bunun oluşturabileceği ihtimalleri düşünmektir. Yıldızname sayesinde kişinin geçmişine bakılarak geleceğinde neyin olacağı tespit edilir ve fallara göre bu kehanetlerin gerçekleşme ihtimali daha yüksektir. Faldan daha keskin ve gerçekçi bilgiler barındırırlar. Herkes fal bakabilir ancak herkes Yıldızname bakamaz.

Yıldıznameyle Nelere Bakılır?

Kişilerin ne zaman evlenecekleri, kimle evlenecekleri, geleceklerinde onları bekleyen iş imkanları neler, gelecekte mutlu olacaklar mı, onları gelecekte ne gibi hastalıklar bekliyor gibi birçok sorunun cevabı Yıldızname hesaplama ile bulunabilir.

Hakkında Bilinen Yanlışlar

Düşünülenin aksine Yıldızname kitap ile bakılan bir şey değildir. Din açısından düşünülürse islami Yıldızname diye bir şey yoktur. Söylediğim yanlış anlaşılmasın. Yıldıznamenin islam’a uyarlanmış bir hali yoktur zaten islam açısından Yıldızname baktırmanın bir sakıncası yoktur. Osmanlı döneminde en yaygın olduğu ve tabiri caizse altın zamanlarını yaşamıştır. Diğer bir yanlış bilinen şey ise malzeme ile bakıldığıdır. Bu yanlış bir bilgidir. Yıldızname bakmak için herhangi bir araca ihtiyaç yoktur.

Yıldızname bakan medyum tarafından ebced gibi ilimler kullanılarak bakılır. Bakımı kolay değildir ancak ekstra bir ürüne ihtiyaç duymaz. Bazen Yıldızname ile birlikte ikinci bir bakım aracı kullanılır. Bu gibi durumlarda kişilerden cüzi ücretler istenebilir. Onun dışında sadece Yıldızname bakmak için medyumlar ücret istemez.

Yıldızname Hesaplama Yöntemi

Bu aşama oldukça karışık ve zordur. Bunu yapmak herkesin harcı değildir kolay yapılabilen bir şey de değildir. Öncelikle bazı konularda profesyonel olmak gerek. Örneğin ebced ilmi konusunda uzman olmak bu hesaplamayı yapmamız ve kişilerin geleceği hakkında kehanette bulunmamız için gerekli şeylerden birisidir. Ebced hesabını iyi bilmeyen bir kimse bu hesaplamayı düzgün gerçekleştiremez.Öncelikle doğum tarihimizi ve saatimizi net olarak bilmemiz gerekiyor. Eğer bulunduğumuz burç bizi temsil etmiyor burcumuzun özelliklerini taşımıyorsak bu konuda sorunlar yaşayabiliriz.

Bu konuda büyük sorunlar yaşasak ta tam olarak tarih saat bilmesekte çok önemli değil. Gene de bu hesaplamayı yapmak mümkün. Sonuç olarak her kişinin kendine ait bir yıldızı vardır ve Yıldızname bakan hocaların yaptıkları aslında bu yıldızlara bakmaktır. Bu yıldızı bulmak için özel olarak ebced hesabı kişiye uygulanır. Başta bahsettiğim bilgilerin yanına bazı farklı bilgiler eklenerek bu bilgiler eşiğinde kişinin yıldızı bulunur.

Yıldızname bakımında Medyum İsmail AKTAŞ hoca sizlere yardımcı olacaktır. Aklınıza takılan her türlü soruda aramaktan çekinmeyin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
56 Paylaşım, 53 Beğeni

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir