Büyü Yaptırmak Günah Mı?

Herkesin bildiğini düşündüğü bir durum var, büyü yaptırmak günah mı sorusu sorulduğunda verilen cevap günahtır. Peki sizce de durum bu şekilde mi ?


Büyü yaptırmak Günah mı sorusunun cevabına konuya çok vakıf olmayan kişilerin kesin sözüdür büyü yaptırmak günahtır. Ancak ne biliyorlar da bu şekilde konuşuyorlar inanın anlamış değilim. Hangi toplumda büyünün olmadığını bana bir açıklasınlar. Kuranda yazıyor işte büyü yaptırmak günahtır diyorlar. Evet büyü yaptırmak günahtır ama hangi büyüler ? Eğer büyüler günahsa neden Hz. Süleyman insanlara büyü öğretti ? Büyü ile alakalı kuranda 4 ayet vardır. Bunlardan birisi bakara suresi 102. ayet. Hz. Süleymanın büyü yapıp kafir olmadığını anlatmaktadır, eş şeyatîne keferû demektedir. Yani şeytanlar kafir oldular demektedir.

Büyü yaptırmak günah mı
Büyü yaptırmak günah mı

Gerçekten Büyü Yaptırmak Günah mı ?

Harut ile Marut isimli iki meleğin büyüleri öğrettiğini söylemektedir. Sakın yanlış inanıp da kafir olmayasınız diyerek öğretmekteydiler, ancak şeytanlar insanların arasını bozacak büyüler yapmıştır demektedir. Burada şeytanlar derken insanlardan bahsetmiyor kuran, genelde bu tezi savunanlar burayı kaçırıyor.Maide suresi 3. ayette ise yine falcılıktan bahsedilmekte. Fal ile kısmet arayanlar için muhakkak ki Allah Gafurdur demiştir. Bu ayette aslında ilk olarak bu kelimelerin nasıl geliştiğine bakmamız gerekmekte. Çünkü bu ayette kesilen hayvanlardan, domuz etinden, putlara tapmaktan, Allah c.c. adı haricinde yapılan adaklardan, boynuzlanarak ölen hayvanlardan, yırtıcı hayvanlar tarafından parçalanan etleri yemekten bahsetmektedir. Esasen onların büyük günah olduğunu bildirmektedir bu ayetle.

Ayetler

Maide suresi 9. ayette ise Allah iman eden ve iyi şeyler yapanlara söz vermiştir, onlara bağışlama ve büyük mükafat vardır diyor. Şimdi soruyorum size hangi ayette yazıyor günah olduğu ? Hangi ayetle Allah büyü yapmayı yasaklamıştır. Herkes çok büyük günah, çok büyük günah diyerek dolaşıyor ortalıkta. Evet büyü yapmak günahtır ama insan aklının yeteceği büyüler değil bunlar. Kuran sadece müslümanlara inmemiştir. Peygamber efendimiz kainatın efendisi, Allah resulü olarak bize bu kitabı indirmiştir.

Yani Kuran bahsedilen büyü ile alakalı bir çok ayet cinler için söylenmektedir. Cinler aleminde yaşanan olaylar anlatılmakta ve onların yaptığı işlemlerden, gecenin, karanlığın şerrinden Allaha sığının demektedir. Biz medyumlar sadece ve sadece bizlere ulaşan bilgilerle işlem yapmaktayız. Ne daha fazlası olmakta, nede daha azı. O yüzden bilgisiz bir şekilde sadece öz eleştiri yaparak günaha girmeyin. Gerçekten bilginiz var mı, yok mu bir araştırın. Ya bize böyle böyle söylendi acaba günah mı, değil mi bir araştıralım diyin. Kulaktan kulağa yayılan şeylere çok fazla inanmayın.

Eğer Büyü Gerçekten Günahsa

Sevdiğiniz insana bir cin musallat olduysa yapacağınız şey elbette bir medyum arayışına girmek olacaktır. Peki söylendiği gibi büyü günahsa medyumlar olmayacak ve bu ilimle uğraşan kimseyi bulamayacaksınız. Böyle bir durumla karşılaştığınızda sizin çözümünüz ne olurdu ? Peki medyumlar sevdiğiniz kişiyi cin musallatından kurtardı, sizde büyü yaptırmış oldunuz. Bu büyünün günahı kimedir ? Büyünün günah olduğunu savunan insanlar, büyü yapanda yaptıranda günahkardır diyorlar. Hatta abartıp, keskin bir dille cehennemliktir diyorlar.

Tövbe haşa bu insanlar Allah mı ki kesin bir dil kullanıyorlar ? Sorun o kişilere, gaybı sadece Allah bilmez mi ? Size sorarım bu durumun neresi günahtır ve kimedir bu büyük günah ? Gerçekten sadece bilgisiz insanların savunduğu durumdur bu. Evet bazı büyüler vardır gerçekten günahtır ama hemen elinizin altında bulduğunuz bir çok medyum bu tür büyüleri yapmamaktadırlar. Bunun nedeni bir çoğu nasıl yapıldığını bilmemekte veya yapmamayı tercih etmektedirler. Ayrıca esas büyük büyüler cinler aleminde cinler tarafından yapılmaktadır. O yüzden lütfen bir yorumda bulunmadan önce ilk olarak araştırın, onunla yorumda bulunun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
2 Yorum, 46 Paylaşım, 43 Beğeni

2 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sizi tavsiyede ede ede bir hal oldum benim hayatımı kurtardın Rabbim sizden razı olsun