Havas ilmi Nedir ?

Havas ilmi medyumların bildiği resmi bir kurum tarafından öğrenilmeyen ve kişilerin sıkıntılarını gidermede kullanılan bir ilimdir. Kurallar üzerine kurulu


Bu yazımızda sizlere Havas ilmi ve kurallarından bahsedeceğim. ilk olarak havas ilminin ne olduğu ile başlamak istiyorum konumuza: Havas ilmi medyumların bildiği resmi bir kurum tarafından öğrenilmeyen ve kişilerin sıkıntılarını gidermede kullanılan bir ilimdir. Kurallar üzerine kurulu bu ilimde her türlü konuda kişilere yardım edilebilmektedir, bu kurallara uyulmadığı durumlarda yapılmak istenen şeye ulaşılamaz. Havas kuranın gizli yüzüdür. Kuranda bulunan gizli anlamları bulmak ve ortaya çıkarmak, bu gizli anlamları bazı araçlarla birleştirip onlarla kullanarak kişilere yardım etmek medyum hocaların Havas ilmi kullanma şeklidir. Havas ilmi kuralı içerisinde barındırsa bile amelin gerçekleşmesi için bu kurallardan yedi tanesine uymak yeterlidir.

Havas ilmi nedir?
Havas ilmi Nedir ?

Havas ilmi Kuralları Nelerdir?

Sabırlı olmak: bıkmadan, yorulmadan, sıkılmadan başlamış olduğunuz iş gerçekleşene kadar tekrar tekrar denemek. Yaptığın işin sonuçlanması için beklemek altın kurallardan birisidir.

Kararlı olmak: Yaptığınız işten, onun olacağından hiç şüpheniz olmamalı şüphe kurt gibidir, yapılanları çöpe götürür

Sır tutmak: Yaptığınız, üzerinde çalıştığınız veya yaptırdığınız işlemden bahsetmemek gerekir. Bu konudan konuşmak, yaptığınız işlemler ile ilgili bilgi vermek yapılan işlemlere zarar verecektir.

Acele etmemek: Mutlaka uyulması gereken ve belki de en önemli kurallardandır. Acele giden ecele gider lafı boşa değildir. Bu ilimin kullandığı yöntemler aceleye getirilecek türden yöntemler değildir. işte bu sebepten dolayı beklemek bazen en iyi çözüm olabilmektedir.

Temiz olmak: Burada temizlik ile kastedilen her türlü temizliktir. Zihnin temiz olması gerekmektedir ki yapılacak işleme odaklanılabilsin, aksi taktirde bu ilmin yönü o düşünceye göre yön değiştirebilir. Kalbin temiz olması yapılan işlemin tamamen saf duygularla içinde kötülük olmaksızın istemek en önemli olaylardan birisidir. Abdestli olmak, abdest dini bir işlemin en olmazsa olmaz parçasıdır, havas ilmi din üzere bir ilim olduğundan havas kullanmak için abdestli olmak gerekmektedir. işlemin yapıldığı yerinde temiz olması gerekmektedir.

Bu konuda yetkin kişi olmak

Kurallardan en önemlisi budur, şayet kişi havas konusunda yetkin değilse kişiler için manevi sıkıntılar oluşabilecektir. Bu manevi sıkıntılar sağlık sıkıntılarına ve daha birçok fiziki sıkıntıya dönebilir. Bu sebepten bu konuda bilgili olmak, sizden bilgili birisinden onay almak, direk Allah tarafından bu ilme nail olmak veya bilgili bir kişiden el almak gerekir. Aksi taktirde yapacağınız işlem işe yaramaz kendinize musallat ettirdiğiniz canlılarla oturup kalırsınız.

işlemin yapılacağı zaman

Bu konuda da özel zaman dilimleri vardır. işlemi özellikle bu zaman dilimlerinde yapmak gerekir. Bu zaman dilimi kişiye ve yapılacak işleme göre değişebilmektedir. Ancak ne zaman ne işlem yapılacağını bilmek gerekir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

32
35 Paylaşım, 32 Beğeni

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir