Cin Türleri

Cin türleri ilk olarak cinsiyetine göre ayrılır. Dişi ve erkek olarak iki cinsiyet vardır, erkek cinlere “Hubs” dişi cinlere ise “Habais” denilmektedir.


Birçok kişinin merak ettiği ancak sormadığı, soramadığı, sormaktan çekindiği bir konuya değineceğiz ve bu konuda sizlere bilgi vereceğiz. Evet, bu yazımız cin türleri ve cin sınıfları hakkında olacak. Ama öncesinde cin nedir, açıklamasını yapalım sonrasında konumuza girelim.

Cin türleri
Cin Türleri

Cin nedir ve Cin Türleri

Cinler dumanı olmayan saf ateşten yaratılmış canlılardır. Yaratılışları insanlık öncesine kadar dayanmaktadır, genel yapıları itibari ile insanlara zarar verme ihtimalleri bulunduğundan dolayı dünyamız üzerinden perdeler arkasına itilmiş ve normalde insanları göremeyeceği bir alemde yaşamaya devam etmişlerdir. insanlarda olduğu gibi cinlerde de dişi ve erkek olarak cinsiyet vardır, erkek cinlere “Hubs” dişi cinlere ise “Habais” denilmektedir. insanlarda olduğu gibi cinlerinde isimleri vardır, dişi cinlerin en sevdiği isim Havva, erkeklerin en sevdiği isim Muzaffer’dir.Cinler doğaları ve yapıları gereği tehlikeli varlıklardır, ancak her birinin tehlike potansiyeli farklıdır. Hepsi farklı şekilde tehlike unsuru olabilirler ancak hepsinin tehdit ettiği şey ve tehdit şekli farklıdır.

Ervah Cinleri

Genel olarak ufak yaştaki kardeşlerimizi korkutmaya çalışırlar, enerjileri bizlerin hissedemeyeceği kadar düşüktür, fiziksel olarak zarar vermek gibi bir amaçları ve yetkileri yoktur. Genel yaşam alanları insanlardan uzaktadır, ıssız evler, sahipsiz köylerde, kasabalarda yaşarlar, nüfus olarak kalabalık bir nüfus ile yaşamaz, her türlü kalabalıktan uzak durmaya çalışırlar. insan kılığına girebilirler. Bazı ritüeller uygulanarak davet edilebilirler ancak kimseye kendi istekleri dahilinde musallat olmazlar.

Şeytani Cinler – Cin Türleri

inançlara göre farklılık göstermektedir bu sebepten dolayı belirli bir kimlikleri gözlenememektedir. Kendi içlerinde alt-üst görüşü, hiyerarşi düzeni vardır. insanlara vesvese vermekle, onları huzursuz etmek, işlerine engel olmak, kötülük yapmaya zorlamak ile görevlidirler. Nefsimizi bize karşı bir silah olarak kullanan bu varlık grubu hayatımızın her daim içindedir, yanımızdan hiç ayrılmaz, enerjimizden hep nasiplenirler. Bazı ritüeller kullanarak çağırılamazlar ancak kişileri buna yapmak için zorlar nefislerini kullanarak bu isteği onlara dayatırlar. Kalabalık ve gürültülü yerlerden hoşlanırlar ve oralarda yaşarlar.

Marid Cinleri

Şeytanlar, bu sınıfa ait cinlerden uzak durmak, onlarla yüz yüze gelmemek ve tabiri caizse şerrinden korunmak için kendi inançlarına göre dua ederler ve bu sınıfa ait cinlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışırlar. En tehlikeli cin sınıflarından birisine tabii olan bu cin sınıfı ritüeller ile asla çağırılamaz, çağrılara icabet etmez ve gelmezler. ilim, irfan sahibi üst düzey bilgili kimseler ile nadiren konuştukları bilinmektedir. Genel yaşam alanları ormanlar, bataklıklardır. Vahşi hayvan ve insan kılığına girebilirler bu şekildeyken kişilerin rüyalarında gezinip onlara kabuslar gösterebilirler. Kalabalık bölgelere asla gitmezler.

ifrit Cinler

ifrit cinler tehlike olarak bakıldığında en tehlikeli ve üst düzey cinlerdendir. Felak ve Nas suresi bu cinlerin peygamberimiz miraca yükseldiği zaman yapmaya çalıştıkları bir eyleme istinaden indirilmiştir. Zarar açısından ölümcül sonuçlar çıkartabilen bu cin sınıfı, kişilere hastalıklar ile saldırabilmektedir. Ormanların çok sık olduğu yerlerde yaşarlar, yaşadıkları bölge tam bir ölü bölgeymiş gibi farklı bir renkle işaretlenmiştir canlı hiçbir varlığın bu bölgede yaşayamadığı düşünülmektedir. Kalabalık bölgelere asla gitmez, insan kılığına girmezler.Burada sizlere en çok bilinen cin kabilelerini açıklamaya ve bilgi vermeye çalıştım. Hanzap kabilesi, Marid kabilesi, Demon kabilesi, Betr kabilesi, Ammar kabilesi ve Amir kabilesi yine farklı cin türleri & kabileleri arasında incelenebilir. Bu kabileler hakkındaki bilgiyi farklı bir yazımda detaylı bir şekilde sizlere anlatıyor olacağım.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

26
2 Yorum, 29 Paylaşım, 26 Beğeni

2 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhabalar ailecek maddi sıkıntılar içindeydik tam durumu düzeltiyoruz tekrar sorun oluyordu aile gelirinin artırılması için yapılan bereket büyüsü konusunda Ispartada Abdullah hocayı çok övdüler gittik bi dünya para verdik durum kötüydü elimizdekindende olduk.Sonra İsmail Aktaş hocayı buldukbereket büyüsü yaptı ve hemen etki gösterdi çok şükür rahata erdik Allah razı olsun. hoca var hocaa varr.

  2. Selamun aleyküm arkadaşlar yuvam yıkılmak üzereydi İsmail Aktaş hocamdan Allah razı olsun çok yardımcı oldu her dediğini adım adım yaptım işlemleri etki gösterdi çok bilgili bi hoca herkese öneririm.