Vefk Nedir ?

Vefk nedir ? Vefk yazılırken mürekkep kullanıldığı gibi birçok farklı yazım malzemesi kullanılabilir. Vefkin yazıldığı ortam deri, kâğıt, karton


Büyü yaptırmak isteyen kişilerin ilk olarak ulaşacağı bilgi vefk’dir. Bu yüzden vefk nedir diye arama yapılarak vefk hakkında daha detaylı bilgi edinilmek istenmektedir. Vefk, tevafuk kelimesinin kökünden türetilmiştir. Tesadüf; rast gelme, kendiliğinden olma, tedbirsiz meydana gelmek demektir.Tevafuk; birbirine uygun olmak, muvafık olan, düzenli biçimde birbirine uygun olmak anlamlarını taşır.Her iki kelime zıtlıkları ile birbirlerini tarif ederler. Günlük hayatta tesadüf kelimesini çok kullanıyor olmamıza rağmen, gerçekte tesadüf diye bir şey yoktur, tevafuk vardır. Yaratılışta ve devam eden hadiselerdeki pek çok noktadaki benzerliklerin tamamı aslında tesadüf değil, tevafuktur.Başımıza gelen bazı olaylar karşısında çoğu kez şaşırır, hayrete düşer veya hataya düşer kendimizi bir şey sanmaya başlarız.

Halbuki başımıza gelen olaylar sadece kaderin kesiştiği noktada bir tevafuktur. Vefk; bir sorunun giderilmesi için ya da istenen bir hedefe ulaşmak için gerekli enerjinin bir noktadan alınıp diğer bir noktaya transferini, ruhani varlıklar aracılığıyla mümkün kılan, kişiye özel en tesirli dua şekillerinden birisidir.Vefk; uygun gelme, uyma, mutabakat, muvafık olma, işi iyi gitme anlamındadır. Dini anlamı ise “etkili tesirli dua” anlamına gelmektedir.

Vefk nedir?
Vefk Nedir ?

Vefk yapmak için hangi kurallara uymak gerekir?

Havas ilminin birçok farklı dalı vardır ve bu dalların kullanıldığı farklı dini araçlar vardır. Büyü, vefk, muska, tılsım gibi birçok aracı kullanmak için havas bilmek gerekir. Havas ise aslına bakıldığında bir kurallar bütünüdür. Vefk’i kullanmak için havas kurallarına uygun olarak işlemi gerçekleştirmek gerekir. Havasın yanı sıra vefk’teki dengeyi korumak için, ebced bilmek gerekir. Vefkin işlemesi için hem havas hem de ebced’e uyması gerekir…

Ebced nedir?

Bu konuya başka bir yazımızda daha detaylı olarak değineceğiz zaten ama öncesinde yeri gelmişken burada ufak bir bilgi geçelim istiyorum;Ebced Arap alfabesinde bulunan her bir harfi bir sayıya denk tutmak demektir. Yan yana bazı harfler getirerek bazı sayılar oluşturmak ya da sayıları yazıya çevirip bu yazılardan anlamlar çıkarmaya yaramaktadır. Evrendeki matematiksel düzeni düşündüğümüzde ebcedin her yerde olduğunun ve aslında her yerde kullanılabildiğinin farkına varırsınız. Vefk ebced kurallarına uygun yazıldığı için denge manası taşımaktadır.

Vefk nasıl yapılır?

Medyum kişiler ilk olarak kişinin derdini dinler sonrasında kişilere bakım yaparak onlara uygun olan vefk nedir, ne yapmak gerekir ona karar verirler, sonrasında kişilere özel ebcede uygun dualar hazırlarlar, sonrasında vefk için gerekli olan kâğıda, deriye, kartona bu duayı aktarırlar. Dua öyle bir kusursuzlukta ebcede uygun olmalıdır ki, hangi köşesinden bakılırsa bakılsın ebced ile toplandığında aynı değeri vermeli.

Vefk türleri
Vefk Türleri

Vefk Nasıl Yazılır ?

Vefk; bir dörtgen içine birbirlerini kesen doğruların arasında meydana gelen dörtgenlere, belirli bir zamanda ve belirli şartlarla belli kurallara göre sayılar, harfler ve kelimelerin yazılmasıyla meydana gelen şekilde yapılır. Üçgen ve daire şeklinde olanlarda vardır ancak çok nadir olarak kullanılırlar. Vefk yapan hocalar ayrıca Ateş, Toprak, Hava ve Su gibi element sınıflarını da vefkleri tarif etmek için kullanırlar. Vefklerde ki Ateş, Hava ve Su ve Toprak elementleri vefkin yapılış şeklinin değiştirilmesiyle ve amacına göre yapılır. Vefk’lerin sütun ve satır hane toplamları eşit olmak zorundadır. Vefkler nereden toplanırsa toplansın aynı sayıyı vermektedir. Hane toplamları eşit olmazsa yanlış bir vefk yapılmıştır.

  • Vefkler 3’lü ve 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11’li olmak üzere yapılabilirler.
  • 3’lü (ZUHAL) Satürn
  • 4’lü (EL-MÜŞTERi) Jüpiter
  • 5’li (EL-MERiH) Mars
  • 6’lı (ES-SEM) Güneş
  • 7’li (EZ-Zühre) Venüs
  • 8’li (UTARiD) Merkür
  • 9’lu (EL-KAMER) Ay
  • 10’lu ve 11’li vefkler ise 7 yıldızın dışında bir etkiye sahiptir.

Vefkin çalışması için çok zor şartlar ve kurallar vardır. Bunlar rastgele çizilmekle meydana gelmezler, bir dizi hesap gerektirir. Bu sebepten ötürü vefk yapan hocadan yardım almak gerekir. imam-ı Gazali 3’lü vefki kadınların doğum anını hızlandırmak, kolaylaştırmak için, 7’li vefki hafızayı kuvvetlendirmek için kullanırdı.Arapça alfabedeki her harfin sayısal bir yükü vardır. Yani Arapçada her harf bir rakamla eş değerdir.Bundan istifade edilerek çeşitli hesaplamalar yapılır. işte yapılan bu hesaplara Ebced Hesabı denmektedir. Alfabe düzeninin her bir harfinin bir rakama eş değer gelmesi özelliğinden faydalanan Müslümanlar, bunu çeşitli sahalarda kullanmaktadır.

Vefk Çalışması

Vefk’te de Ebced hesabı kullanılır ve işlemler bu hesaplamalar üzerinden yapılır. Kişiye ve amaca özel hazırlanan Vefklerde kullanılanlar çoğunlukla Kur’an-ı Kerim ayetleri, istenilen şey ve Allah’ın (C.C.) isimleridir. Bazı özel durumlarda kişi ve şahıs isimleri de eklenerek Esma ul Hüsna, Ayetler, Sayılar ve birçok kelimelerde kullanabilmektedir.Vefk yapabilmek için öncelikle ebced ilmini, burçların neler olduğunu, tüm burçların özelliklerini, günler ve geceleri, burçların birbirleriyle olan dostluk ve düşmanlık durumlarını, yıldız saatlerini, yıldızların tütsülerini, günlerin ve gezegenlerin görevlilerinin isimlerinin neler olduğunu ve vefkin derecelerinin hizmetlilerinin isimlerini bulma metodunu ve en önemlisi havas ilmini bilmek gerekmektedir. Aksi takdirde vefk amacına ulaşamayacaktır.

Vefk’te değişken olan şeyler nelerdir?

Kabaca bu değişimlerden bahsetmek gerekirse içeriğinde kullanılan malzeme değişmektedir. Vefk yazılırken mürekkep kullanıldığı gibi birçok farklı yazım malzemesi kullanılabilir. Vefkin yazıldığı ortam deri, kâğıt, karton olmak üzere birçok farklılık gösterebilmektedir. Vefklerin elementsel olarak grupları vardır. Yapılacak işlemin amacına göre bu grup (Ateş, su, toprak, hava) değişim gösterebilir. Yapı ve şekil olarak değişim gösterebilir. Yani, kare, üçgen, beşgen gibi yapısal olarak değişim gösterebilir. Bunların yanı sıra vefkin içerisinde harflerin yazıldığı yerlerin şekli ya da bu şekillerin sayısı değişebilir (üçlü, dörtlü, beşli vb.)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

26
1 Yorum, 29 Paylaşım, 26 Beğeni

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Arkadaşlar öyle badireler atlattımki görüşmediğim medyum kalmadı ama hiç biri bişey yapamadı internette İsmail Aktaş hocamı buldum iyiki varsın hocam. Nişanlımla düğün hazırlıklarına koşturduğumuz dönemde ortada hiç bişey yokken bi anda benden ayrıldı. İsmail hocam çözdü kuzeni büyü yaptırmış meğer. Hocam o büyüyü bozdu kavuştuk evlendik çok mutluyuz Allah razı olsun hocamdan.