Koruma Vefki Yapımı ve Kullanım Amaçları

Koruma vefki genelde özel bir konuda başarıya ulaşmak, belirli bir konuyu kontrol altına almak amacıyla yazılmakta yada yapılmaktadır.


İnsanlar hayatları boyunca sıkıntılar çekerler ve bu sıkıntılardan kurtulmak için farklı yollara başvururlar. Kimi insan sıkıntısı ile yüzleşmeyi seçer. Kimisi sıkıntının çözümünü zaman bırakır. Dini bütün olup Allahtan umudunu kesmeyenler Allah’a sığınıp ondan çözüm yolu isterler.

Ve bu konuda onlara yardımcı olabilecek medyumlara başvururlar. Medyumlar kişilerin her türlü sıkıntısını giderebilmektedir. Bazen kişiler bazı şeylerden korunmak isteyebilirler. Bu durumda koruma vefki ile istedikleri korumayı elde ederler.

Bu yazımızda sizlere koruma vefki ve ne gibi alanlarda kullanılabildiklerinden bahsetmeye çalışacağız. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza girelim.

Koruma vefki
Koruma Vefki

Koruma Vefki Nedir? Koruyucu Vefk Nedir?

Kişilerin sıkıntı çektikleri manevi konularda kişilere yardım edip onların korunmasını, kişiye zarar gelmesini engelleyen bir tür çalışmadır. Birçok farklı amaç için yapılabilmektedir. Ne gibi amaçlar için yapıldığını da yazımızın ilerleyen kısımlarında anlatacağım. Koruma vefki özel bir konuda başarıya ulaşmak, belirli bir konuyu kontrol altına almak amacıyla yapılmasının yanı sıra genel bir koruma amacıyla da yapılabilmektedir.

Yani siz özellikle nazara karşı bir koruma vefki isteyebilirsiniz. Ayrıca nazarda dahil olmak üzere her türlü kötülükten, düşmandan, zarardan, musibetten kurtulmak için bu işlemi yaptırabilirsiniz. Kişinin bunu bulundurduğu ortamda kişiye manevi bir kalkan, manevi bir zırh oluşturur.

Ona gelecek olan kötülükler bu zırhtan geçemez. Bu işlem cevşen ve muska ile neredeyse aynı görevi görmektedir. Ancak bu ikisinden farklı olarak kişiye özel dualar ve bu dualara uygulanan ebced hesabı ile donatılmıştır. Kişileri koruduğu konular; Cinler, büyüler, kötülükler, nazar, şeytan, bela ve bazı insanı duygulardan (korku, endişe gibi) kişileri korumaktadır.

Bunların yanı sıra bazı özel durumları olan kişileri koruyabilmektedirler; Bebekleri, hamileleri ve hastaları.

Cinlerden Koruma

Cinlerden koruma musallatlara binaen yapılır. Musallata uğramış kişiyi kurtarmak kişiyi rahatsız eden ruhani varlıkları uzak tutmak ve sorunu ortadan kaldırmak adına bu işlem uygulanabilmektedir.

Büyüden Koruma

Kişi kendisine büyü yapıldığından şüphe ediyor olabilir. Bu şüphe doğru bir şüphede olabilir yanlış bir şüphede olabilir, kişiye özel büyülerden koruma vefki yapılır ve kişinin büyülerden sıkıntı çekmeyişi garanti altına alınır.

Kötülüklerden Korunma Vefki

Bu koruma işlemi ise kişilere haset etmiş, onları kıskanan ve onlardan intikam almak, zarar vermek ve bir şekilde canını yakmak isteyen kişilere karşı yapılır.

Nazara Karşı Korunma Vefki

Bazı durumlarda kişiler kendilerine nazar değdiğine inanabilmektedirler. Bu kişiler nazardan korunmak için nazar boncuğu gibi ufak ve değersiz bir parçaya bel bağlayıp ondan medet umabiliyorlar. Bu işlem işi şansa bırakmadan kişiyi nazara karşı korumaktadır.

Koruma Vefki Nasıl Yapılır?

Sizin kendinizin yapmasına gerek kalmayacak kadar basit çözümleri olan bir yöntemdir. Elbette korunma amacınıza göre değişebilir bir durum ancak en kolay yöntem bir tane cevşen alıp üstünüzde taşımanızdır. Bu cevşen yine sizi bir çok kötülükten koruyacaktır. Ancak unutmayın cevşen taşımak kolay değildir.

Eğer kendiniz yapmak isterseniz sandığınız kadar kolay değildir. Ancak yine de yapmak isterseniz sahip olmanız gereken bazı bilgiler ve yetenekler vardır. Bunlar;

  • Arapça Bilmek
  • Ebced hesabı yapabilmek
  • Kur’an-ı kerime hakim olmak

En temel olarak bunları iyi derecede biliyor olmanız lazım. Eğer bunlardan birisinde bile yetersizseniz yapacağınız işlem hiç bir işe yaramayacaktır. Ama bu işlemleri bilirseniz 40 yıllık koruma vefki nasıl yapılır diye arama yapmadan çözüme ulaşabilirsiniz. Büyük koruma vefki yaptığınızda bunları bilmekte yeterli olmayacaktır.

Çünkü bu işlem genel koruma vefki içindir. Koruma vefki yazıları yazılmadan önce hangi amaç için yazılacağını bilmek gerekiyor. Bundan dolayı büyük koruma vefki bu bilgilerle yapılamaz.

Koruma Vefki Yazımında Neler Gerekiyor?

Bu vefki yazmadan önce bir takım bilgileri edinmiş olmanız gerekir. Eğer kendiniz için yapıyorsanız dahi çok dikkatli olmanız lazım. Çünkü sonucunda koruma yapmamış olursunuz ve neyden korunmaya çalışıyorsanız zarar verebilir. Ama profesyonel bir hoca ile çalışırsanız bu tür şeylere çok fazla kafa yormanız gerekmez. Çünkü çalıştığınız hoca işinin ehli ise zaten sizi yönlendirecektir. Gereken bilgiler genellikle şöyledir;

  • Vefk yazılacak kişinin adı
  • Anne Adı
  • Tam doğum tarihi gün, ay ve yıl olacak şekilde.

Bazı durumlarda fotoğrafta gerekli olabiliyor.

Bu bilgileri temin ettikten sonra yazım işlemine başlayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

59
4 Yorum, 62 Paylaşım, 59 Beğeni

4 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Herkese merhaba önceden büyü işlerine hiç inanmazdım internetten bayağı araştırdım işim gücüm bi türlü yolunda gitmiyordu medyum arayışına girdim ve tesadüfen ismail hocanın sayfasına denk geldim fikir almak için aradım şans kısmet açma vefkini anlattı ve çalışma yaptık çok iyi sonuç aldım. Emeğinize sağlık hocam.

  2. Hocamı bir arkadaşım sayesinde öğrendim. Elinizi kaç kere öpersem öpeyim hakkınız ödenmez hocam. Allah iyiki sizi karşıma çıkarmış.

  3. Medyum İsmail Aktaş mükemmel bi hoca evden giden eşimi 30 günde geri döndürdü şimdi aramız çok iyi eşimle kavgalarımız da bitti çok huzurluyuz Allah razı olsun İsmail hocam. Kazandığın her kuruş helal olsun.

  4. Eşim beni çok kıskanıyordu artık bu durum ilişkimize zarar veriyordu bunalıma girmiştim. internette biraz araştırdım medyumları ve İsmail hocayı buldum. Allah razı olsun İsmail hocadan sorunumuzu çözdü.